Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Seçildi

Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi…

“Sen zannediyor musun ki bir tek Alzheimer olan sensin? Herkes hasta, hepsi hasta. Yarın bugün bir milli maç olur, herkes her şeyi unutur. Bu millet neleri unuttu, seni mi unutmayacak, sen kimsin ki, alt tarafı bir katil, alt tarafı bir cinayet haberi.” (Agâh Beyoğlu- Şahsiyet)

Usta oyuncu Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’taki törenle sahiplerini buldu. Sanatçı Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü.

“Şahsiyet”

Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Onur Saylak’ın, senaristliğini Hakan Günday’ın üstlendiği Şahsiyet adlı dizinin başrollerini ise Haluk Bilginer, Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Necip Memili, Hüseyin Avni Danyal, Müjde Ar, İbrahim Selim ve Fırat Topkorur üstlendi.

Dizide, 65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agah (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu Dere) kesişen yolları, heyecan dolu bir hikaye ile anlatılıyor.

Emekli bir adliye memuru olan Agâh Beyoğlu, İstanbul’un en kalabalık ve hareketli semti Beyoğlu’nda yalnız ve münzevi bir yaşam sürdürmektedir. Kızı yurtdışında yaşamakta, eşi ise yıllar önce vefat etmiştir. Agâh’ın bu tekdüze yaşantısı, kendisine konan Alzheimer Başlangıcı teşhisiyle altüst olur. Hastalığından ötürü er geç bütün anılarını unutacaktır.

Bu gerçek karşısında başta bocalasa da Agâh, unutmanın bir fırsat olduğunu fark eder. Yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat! Nasıl olsa işleyeceği bu suçu gelecekte hatırlamayacak, hatırlamayacağı için de vicdan azabı çekmeyecektir. Bunun yanında cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra, üzerindeki baskılar yüzünden istifanın eşiğine gelmiştir. Ancak Agâh’ın aldığı cinayet kararı, Nevra’nın hayatını da tamamen değiştirecektir. Kaynak Gazete Link

ozgurifade

Next Post

İstanbul ve Ankara’da Binlerce Kadın Erkek Şiddetine Karşı Sokaklara Çıktı

Sal Kas 26 , 2019
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Beyoğlu Tünel Meydanı’nda ve Ankara Sakarya Caddesi’nde binlerce kadın eylem gerçekleştirdi. Kadınlar, erkek şiddetini, kadın cinayetlerini ve devlet politikalarını protesto ederken; Tünel Meydanı’nda yapılan yürüyüşe polis sert müdahalede bulundu. Tünel Meydanı’nda dün akşam bir araya gelen binlerce kadın yürüyüş gerçekleştirdi. […]
kadın cinayetlerine tepki

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: