HER ŞEY ÇOK GÖZEL OLUYOR İMAMOĞLU!

İmamoğlu Ankara Gar Katliamında Görevini Yapmayan, Katliamdan Sonra Yaralıların Üstüne Gaz Sıktıran Kişiyi İBB de Güvenlik Sorumlusu Yapıyor!

Geçtiğimiz ay daha önce CHP üst yönetimi tarafından Ziraat Bakasında usulsüzlük yaptığı gerekçesi ile hakkında suç duyuru yaptığı Can Akın Çağlar’ı İBB’ye genel sekreter yapan Ekrem İmamoğlu bu kez de 10 Ekim Ankara Gar Katliamında görevi ihmal sorumluluğu olan ve patlamadan sonra yaralıların bulunduğu alana plastik mermi ve gaz fişekleri atmaktan sorumlu dönemin Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Adem Arslanoğlu’nun İETT’ye Güvenlik şube müdürü ataması patladı.

10 Ekim Ankara Katliamının yaşandığı dönemde Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü olan Adem Arslanoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İETT Güvenlik Şube Müdürü olarak atanması kararı büyük tepki çekti. Gelen tepkiler üzerine Arslanoğlu’nun atamasının durdurulduğu öğrenildi; ancak bu durdurmanın şimdilik olduğunun altı çizildi.

Daha önce İBB’ye sekreter yapılan Çağlar konusunda da tepkiler yükselmiş İmamoğlu bir kaç gün tansiyonun düşmesini bekledikten sonra atamayı gerçekleştirmişti.

Yaralıların üzerine gaz bombası atılması, plastik mermi sıkılması emrini verenlerle emri uygulayanlar soruşturmaya izin verilmediği için yargılanmalardı.

SORU ŞU:
Adem Arslanoğlu’nu Ekrem İmamoğluna öneren kim! sorusunun cevabını; Can Akın Çağlar’ı kim önerdinin içinde aramak gerekiyor.
Sayın İmamoğlu Can Akın Çağlar’ı size kim önerdi?
17 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

KILIÇDAROĞLU'NDAN CHP'LİLERE SİTEM ''GÜL'DEN NEDEN BU KADAR KORKUYORSUNUZ''

Pts Ağu 17 , 2020
CHP’de Ekmelettin Övgüleri Eşliğinde Gül’e Tıpış Tıpış Isıtma Turları BaşladıKılıçdaroğlu: Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin kurucularından Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki soruya, “Bize gelen böyle bir şey yok. Gül’den neden bu kadar korkuyorlar” diye cevap verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Abdullah […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: