İETT Gece Seferlerine Başlıyor, İstanbul 24 Saat Yaşayacak

Saat 22:00’dan sonra ölen ‘metropol’ nihayet dünya kentlerinin sahip olduğu 24 saat ulaşım hizmetine kavuşuyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden biri olan 24 saat ulaşım hayali gerçek oluyor.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklarından İETT’den gece seferleri hakkında resmi duyuru yapıldı. Kartal dahil birçok ilçeden geçecek olan sefer geceyi aydınlatacak. İETT’den yapılan açıklamada, ‘yolcuların isteği üzerine 24 saat ulaşım sağlanabilmesi için hizmet veren gece hatlarının listesi’ denilerek yayınlandı.

Listeye göre gece saatlerinde 15’i İstanbul Havalimanı’na olmak üzere toplam 28 hatta sefer düzenleniyor. 17 nolu sefer özellikle Kartal için önemli. 17 nolu İaat yaşayacakETT otobüsü, ‘minibüs caddesi’ boyunca Pendik’ten Kadıköy’e kadar gidiyor.

Duyuruya göre 24 saat sürekli ulaşım için gece saatlerinde hizmet veren hatlar şöyle:

iett-gece-seferleri


İstanbul’da metro sabah 06.00 ile 00.00 saatleri arasında hizmet veriyor. 24 saat hizmet veren metrobüs seferleri ise 01.00 ile 05:30 saatleri arasında 30 dakika veya 1 saat aralıklarla yapılıyor.
Haber:Kartal24

ozgurifade

Next Post

Tunç Soyer'in Çağrısı: İzmir Küllerinden Doğacak

Çar Ağu 21 , 2019
İzmir’de yaşanan orman yangını kamuoyunda büyük üzüntü ve tepki yaratırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kaybedilen orman varlığı için dikkat çeken bir çağrı yaptı. “İzmir küllerinden doğacak” sloganı kullanılan çağrı için, “Hepinizi doğamıza sahip çıkmak için 30 Ağustos’ta yanan İzmir ormanlarında gerçekleştireceğimiz İzmir Buluşması’na davet ediyorum”açıklaması yapıldı. Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir […]
Tunç Soyer'in çağrısı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: