İMAMOĞLU ALDIĞI KREDİYE EL KOYAN VAKIFBANK’A SUÇ DUYUSUNDA BULUNDU

“Metro için ayrılan krediyi TL’ye çevirip müteahhite aktardılar”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin metro projelerini tamamlamak için yurtdışından aldığı kredinin akepe döneminden kalan borç için haczedilmesine izin veren Vakıfbank hakkında konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hesapları akepe döneminden kalan asfalt ödemeleri gerekçesiyle haczedilmişti.

“Telefonlara dahi çıkmıyorlar”
İmamoğlu, “Kamu bankalarının tutumları, davranışları tümüyle ahlak dışıdır. Yıllardır kamu bankalarıyla çalışırım. Bu kadar dibe çökmüş bir yönetici tavrını hiç görmedim” dedi.

Sözcü’den Deniz Zeyrek’e açıklamalarda bulunan İmamoğlu, “Para hesaba yatınca aynı gün dövizi bozarak müteahhit firmanın hesabına aktarıyorlar. Kredinin hesabımıza geldiği bilgisini biz söylemediğimize göre Vakıfbank paylaşmıştır.

Bu da suçtur. Ayrıca, birincisi bu tarz tanımlı proje paralarına haciz konulamaz. İcra İflas Kanununun 82. Maddesi’nin birinci fıkrasına göre devlet malları haczedilemez.

Bu para metro projesi içindir ve metro devlet malıdır. İkincisi Belediye Kanununun 15. Maddesidir. Proje paraları, şartlı bağışlar haczedilemez. Bu üç ihlal nedeniyle de Vakıfbank, icra dairesi yetkilileriyle ilgili suç duyurusunda bulunduk” ifadelerini kullandı.
21 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

MARS'A GİDEN İLK MÜSLÜMAN ÜLKENİN YOLCULUĞU BAŞLADI

Pts Tem 20 , 2020
MARS’A GİDEN İLK MÜSLÜMAN ÜLKENİN YOLCULUĞU BAŞLADIBAE Arap Müslüman Dünyasının İlk Mars Misyonunu Başarıyla Başlattı.TOKYO – Birleşik Arap Emirlikleri uzay aracı, bir Japon lansman merkezi Mond ay’dan Arap dünyasının ilk gezegenler arası misyonunda yedi aylık Mars yolculuğunun başlangıcında mavi gökyüzüne fırladı. Amal ya da Hope adlı Mars yörüngesinin yaşamı, önümüzdeki […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: