İMAMOĞLU’NUN PRENSİ ÇALIK’A ŞİŞLİ BELEDİYESİNDEN PASTA

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun o sözü lafta kaldı! Hayırlı İşler. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin mevkidaşı aynı partili Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık şirketine ihale vermiş.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Biz CHP’liler siyaseti zenginleşme aracı olarak görmüyoruz’ sözü sadece lafta kaldı. CHP’li Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı’nın şirketine ihale pasladığı ortaya çıktı.

İhaleyi alan CHP’li Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Balıkesir-Edremit-Güre Mahallesi’ndeki arsa ortağı!

İMAMOĞLU’NUN KILIÇDAROĞLU’NA ŞART KOŞTUĞU KİŞİ
Mehmet Murat Çalık, Ekrem İmamoğlu’nun, İBB adayı pazarlığında, Kılıçdaroğlu’na ‘Beylikdüzü’ne Çalık aday gösterilecek’ diye şart koştuğu kişi!

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÇALIK İÇİN DAHA EVVEL DE HABERLER YAPILMIŞTI! Müteahhit kimliği nedeniyle eleştirilerin hedefine konan İmamoğlu’nun, Şehir Plancısı Mehmet Murat Çalık ile arka planda ticari ilişkiler yürüttüğü ileri sürülmüştü.

Şişli Belediyesinden Beylikdüzü Belediye başkanının firmasına ihale

15 yıllık süre zarfında Beylikdüzü planlarının oluşmasında birinci derecede rol oynayan ve birçok belediye işini, kurucu ortağı olduğu İmar Planlama Proje Müşavirlik A.Ş. üzerinden yürüten Çalık’ın, bu yolla şirket kasasını doldurduğu tespit edildiği iddia edilmişti. Kayınbiraderine 185 bin liralık ihale aldıran Çalık’ın, belediyenin işlerini yapan şirketlerin mimarlığını da kendi şirketine yaptırdığı öğrenilmişti.

Şehir plancısı Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Mehmet Çalık bu yolla Beylikdüzü Kentsel Gelişim Konsept Projeleri, Yaşam Camisi, Anaokulu ve Aile Sağlığı Merkezi, Bisiklet Yolu Konsept gibi birçok projeyi ortağı olduğu firmaya çizdirtmiş şehir düzenlemelerini de yine aynı şirkete yaptırmıştı. (Gelecek Gündem)
10 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

MOR CEPKEN

Pts Ağu 10 , 2020
MOR CEPKEN…Bu gün yine mesleğinin bir güzel yanı olan, okuma, araştırma, bulma ve yazma ile sonuçlandırıp öğrendiğim bir kültür hazinemizi size nakledeceğim…Bu araştırmanınAdını şöyle koydum,*KEZBENCEVE YÖRÜK KADINI *buyurun birlikte okuyalım dostlar… Yörük Kadını KADIN GİBİ KADIN OLUP, iyice deneyim, kazanınca “KEZBENCE”olur adı… O oymağın bilge kişisi, akıl danışılanıdır artık..Çeyiz giysisi […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: