İSBAK A.Ş’ye Atanan Bahaddin Yetkin İstifa Etti

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan Bahaddin Yetkin, İstanbul Büyükşehir Belediye şirketi İSBAK A.Ş.’ ye (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Yetkin’in 2011 Genel Seçimlerinde AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu, Twitter hesabından Cübbeli Ahmet Hoca ve İsmailağa cemaatinin önemli isimlerinin paylaşımlarını düzenli aralıklarla beğendiği, Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’e ağır hakaretler içeren videoları desteklediği görülmüştü.

Ayrıca Yetkin’in 8 Mart Kadınlar Günü’nde ezanın ıslıklandığı yalanını da paylaşarak yayılmasına katkıda bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Bahaddin Yetkin, kimliğinin açığa çıkması üzerine sosyal medya hesaplarını kapatmıştı. Sosyal medyadan tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından istifa açıklamasında bulundu.

Yetkin’in istifası CHP İBB Grup Sözcüsü Tarık Balyalı tarafından da doğrulandı.
(BirGün Net.)

ozgurifade

Next Post

Gökhan Yüksel'den Müjde: Kartal Sahilinde Mangal Yasaklandı

Cts Ağu 10 , 2019
Kartal sahilinde mangal yapılmasının yasaklanması ile ilgili talepler Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel tarafından değerlendirildi ve sahilde mangal yakılması yasaklandı.Kartal sahilinde mangal yakan vatandaşlar yoğun duman nedeni ile hava kirliliğine neden olurken, araçlarını düzensiz park ederek de trafiği olumsuz etkiliyordu. Ayrıca bırakılan çöplerde çevrede çok kötü görüntülere neden oluyordu.Sahilde mangalın […]
Gökhan Yüksel

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: