İSRAİL HALKI BASKICI SİYONİST REJİME KARŞI SOKAKLARDA

İSRAİL HALKI BASKICI SİYONİST REJİME KARŞI SOKAKLARDA
‘Demokrasiden Bahseden Akp Rejimi Türkiye’de Anmalara Saldırırken, Faşist Denilen Siyonist Rejime Karşı İsrail Halkı Sokaklarda Protesto Düzenliyor’


Tel Aviv’den Netanyahu’ya yükselen ses: Suç başbakanı
İsrail’de hakkındaki yolsuzluk davası ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını yönetemediği gerekçesiyle Başbakan Binyamin Netanyahu’nun istifasını isteyen halk, Tel Aviv’nin farklı bölgelerinde gösteriler düzenledi.

Tel Aviv’deki gösterilerin en önemli adresleri Rabin ve Habima meydanları oldu.Karantina gerekçesiyle getirilen kısıtlamalara rağmen gösterilere binlerce kişi katıldı.Netanyahu’yu kastederek “suç başbakanı” yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, İsrail Başbakanı’nı istifaya davet eden sloganlar atıldı.

Ülkede Kovid-19 nedeniyle artan işsizliğe ve geçim sıkıntısına da dikkati çekmek isteyen göstericiler, ellerindeki kaşıklarla yanlarında getirdikleri tavalara vurdu.Kovid-19 salgınında ikinci dalganın etkisine giren ve işsizliğin giderek arttığı İsrail’de 4 ayı aşkın süredir “salgın sürecini kötü yönetmesi ve hakkındaki yolsuzluk davası” nedeniyle Netanyahu’nun istifası için gösteriler düzenleniyor.

İsrail yönetimi, Kovid-19 salgınını kontrol altına almak için 18 Eylül’de 3 haftalık karantina kararı almıştı.Karantina gerekçesiyle halkın gösterilere katılmak için evlerinden en fazla 1 kilometre uzaklaşmasına izin verilmişti. (AA)
10 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

HATAY YANGININDA KORKUNÇ ŞÜPHE!

Cts Eki 10 , 2020
‘Tesadüfün Böylesi; Yanan Yerler İki Ay Önce Maden Alanı İlan Edilmiş’Geçtiğimiz Ağustos ayında Hatay yerelinde yayın yapan Antakya gazetesi Cemil Yıldız imzasıyla kamuoyuna aktardığı haber yaşanan yangına dair ciddi kuşkular doğurdu. İki ay önce yapılan haberde geçen yerler ile 2 gündür süren ve söndürülemeyen yangının çıktığı alanların aynı yerler olması […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: