İSRAL ASKERLERİ FİLİSTİNLİ KADINI ÖLDÜRDÜ ÇATIŞMALAR BAŞLADI

İSRAL ASKERLERİ FİLİSTİNLİ KADINI ÖLDÜRDÜ ÇATIŞMALAR BAŞLADI


Ramallah Şehri Turmusa’ya köyünde Filistinliler ve İsrail güvenlik güçleri (ISF) arasında çatışmalar başladı. İsrail askerlerinin gaz fişekleri ve plastik mermilerine taşlarla karılık veren Filistinliler bazı noktalarda kurdukları barikatları ateşe verdi.

Filistinliler, Ramallah’ın kuzeyindeki İsrail ordu güçleriyle çatışmalarda bir sağlık görevlisinin ağır yaralandığını bildirdi.

Batı Şeria’da İsrail güçleri tarafından bir Filistinli kadının öldürüldüğü bildirilirken; Doğu Qalqiliya Şehrinin Kufur Qaddum köyünde de Filistinliler ile ISF askerleri arasında şiddetli çatışmaların başladığı aktarılıyor.

Filistin sağlık bakanlığı “23 yaşındaki Dalia Ahmed Süleyman Samudi isimli kadının işgal güçlerinden gelen kurşunların neden olduğu ciddi yaralardan öldü,” dedi.

Filistinliler, Cenin’deki cenazesinde çatışmalar sırasında İsrail ateşi sonucu hayatını kaybeden Dalia Ahmed Süleyman Samudi’nin cesedini taşıyor [AFP]


Filistinli genç erkeklerle İsrail güçleri arasındaki çatışmaların, Perşembe günü Batı Şeria’nın kuzeyindeki Cenin şehri yakınlarında bir gecede patlak vermişti.
07 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN ACI GÜNÜ

Cum Ağu 7 , 2020
BAŞIN SAĞ OLSUN SAYIN KILIÇDAROĞLUChp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun törenle parti rozeti taktığı üfürükçü muskacısı Süheyla Gülen namı diğer Zöhre Ana iddiaya göre koronavirüsten hayatını kaybetti. Üfürükçülük ve para karşılığı şifa dağıttığı’ iddiaları ile gündeme gelen ve yargılanan ‘Zöhre Ana’ lakaplı Süheyla Gülen, 6 Kasım 2011 de Kemal Kılıçdaroğlu törenle […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: