İstanbul’daki Önemli Metro Hattı İnşaatı Yeniden Başlıyor!

İstanbul’daki önemli metro hattı inşaatı yeniden başlıyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı 2 yıldır duran Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalara başlanması için talimat verdi. Deutsche Bank’tan sağlanan kredi ile tekrar başlayacak inşaat için 26 Kasım’da İmamoğlu’nun katılımı ile tören düzenlenecek. Hattın 2022 yılının son çeyreğinde hizmete açılması planlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Anadolu Yakası’ndaki karayolu trafiğini rahatlatacak olan ve yapımı yaklaşık 2 yıl önce durdurulan Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalara yeniden başlanıyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla 26 Kasım 2019 Salı günü Sancaktepe Abdurrahman Gazi Metro İstasyonu inşaat alanında düzenlenecek törenle, kazı çalışmasını yapacak tünel açma makinesi TBM tekrar tünele indirilecek. Tüneller ve 6 istasyonun peronları TBM ile kazılacak. Bilet holleri aç-kapa olarak yapılacak. 2 istasyonun peron ve bilet holü ise komple aç-kapa yöntemi ile yapılacak.

Kaynak Cumhuriyet

ozgurifade

Next Post

Bütçe Komisyonunda ‘Tank Palet’ Eylemi

Per Kas 21 , 2019
Bütçe Komisyonunda ‘Tank Palet’ eylemi  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında CHP’liler Tank Palet Fabrikasının satışını protesto etti.  “Bedelsiz devir peşkeş değil de nedir” yazılı dövizler açan CHP’lilerin açıklama yapmasına AKP’liler tepki gösterdi.  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Komisyon, AKP Mersin […]
tank palet eylemi

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: