İzmir Barosu’ndan Kanada’ya Mektup

İzmir Barosu, Çanakkale’nin Kirazlı bölgesinde sürdürülen ve tepki gösterilen altın madenciliği faaliyetine karşı birlikte mücadele etmek için Kanada baroları ve hukuk örgütleri ile bu ülkenin Başbakanı Justin Trudeau başta olmak üzere siyasi parti temsilciliklerine birer mektup gönderdi.

Kanada Barosu, Ontario Barosu, Quebec Barosu, Toronto Avukatlar Örgütü, Ottawa Barosu, Montreal Barosu, Kanada Çevre Hakları Örgütü, İnsan Hakları İçin Kanadalı Avukatlar Örgütü ile başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere mecliste temsil edilen siyasi parti ve temsilcilerine, İzmir Barosu tarafından yollanan mektupta, Kaz Dağları’nda çevre katliamı yaşandığı belirtilerek, buna karşı hem Kanada’da hem de Türkiye’de ortak hukuk mücadelesi yürütme çağrısı yapıldı. Çağrı mektubunda, “Sizi, insan yaşamına, hayvan ve bitkilerin hayatına ve bölgemizin sonraki nesillerinin geleceğine karşı sürdürülmekte olan madencilik faaliyetlerine karşı birlikte çalışmaya davet ediyoruz. Çok güçlü şekilde inanıyoruz ki, sizinle birlikte Kanada ve Türkiye’de başlatmayı hedeflediğimiz hukuki ve toplumsal mücadele, bölge insanının sağlıklı bir çevrede yaşam hakkını korumamıza yardım edecek ve bu işbirliği aynı zamanda Kanada ve Türk halkları arasında sonsuza dek sürecek kopmaz bir bağ kurmamızı sağlayacaktır” denildi. Yöre halkı tarafından başlatılan ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ne de destek veren İzmir Barosu, Kanada baroları ve hukuk örgütleri ile ortak çalışmalar yürüterek sağlıklı çevrede yaşama hakkının korunması için her iki ülkede hukuki girişimlerde bulunmayı hedefliyor.

Kaynak:Dokuz Eylül Gazetesi

ozgurifade

Next Post

Çocukluğumuzda ki Dondurmaların Adresi: Konak Kafe

Per Ağu 15 , 2019
Amasra’ya yolunuz düşerse Konak Kafeye mutlaka uğrayın. Dondurma ve sütlü tatlılarının tadına bakmadan geçmeyin diyoruz . İşletmecileri  Saltuk ve Bikem Karakaş’tan Konak Kafe’yi sizlere kısaca tanıtmalarını istedik: Konak Cafe’yi 2003 yılında Amasra’da ki aile evimizin altında otuz metrekarelikDükkanda açtık. Dondurma ve sütlü tatlılar üretip ana ürünlerimiz olarak satmayı planladık.O günlerde […]
Konak Kafe

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: