Kartal Belediyesi, “İmar Barışı Bilgilendirme Masası” Kurdu

Kartal Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında belediyenin giriş katında, ilçe halkına danışmanlık ve teknik destek hizmeti sağlaması amacıyla “İmar Barışı Masası” kurdu.

Kartal’da binlerce binayı ilgilendiren imar barışı çerçevesinde, ilçe halkına danışmanlık ve teknik destek vermek amacıyla kurulan imar barışı masasında; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Mali Hizmetler Müdürlüğü personelinin yanı sıra; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elemanları da vatandaşlara hizmet verecek. Bilgilendirme ve e-devlet üzerinden giriş yapılması hususunda vatandaşlara fayda sağlayacak olan İmar Barışı Masası, Kartal Belediyesi hizmet binasının giriş katında bulunan fuaye alanında hafta içi her gün 8.30-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek. Bilgilendirme masası, İmar Barışı müracaatı için son gün olan 31 Ekim 2018 tarihine kadar vatandaşları kabul edecek.

ozgurifade

Next Post

Kartal Soğanlık’ta Şehir Parkı’nı Yapılaşmaya Açan İmar Planları İptal Edildi

Pts Ağu 13 , 2018
İstanbul İli, Kartal İlçesi, Soğanlık Mahallesi, 213 ve 216 parsellere ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli İlave Uygulama İmar Planı Değişikliği TMMOB Şehir Plancıları Odası ve TMMOB Mimarlar Odası tarafından açılan dava sonucunda İstanbul 10. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. İptal edilen plan değişiklikleri, Kartal […]
planlar iptal

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: