Kartal Belediyesi’nden evsiz aileye yardım eli

Kartal Belediyesi yardım elini, soğuk kış günlerinin yaklaşmakta olduğu bugünlerde evsiz bir aileyi yepyeni yuvalarına kavuşturarak uzattı.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Adalar’da yaşayan evsiz bir aileyi Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan bir eve yerleştirdi. Önce Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlenen ev, daha sonra Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü personeli tarafından, yeni sakinlerine huzurlu bir yuva olması için hazırlandı. Özenle boya – badanası yapılan eve daha sonra Kartal Belediyesi Gönül Çarşısı’ndan; koltuk takımından halıya, mutfak gereçlerinden kıyafete kadar tüm gerekli eşyalar getirilerek yerleştirildi. Bir anne ve yaşları 2 ila 6 arasında değişen üç çocuktan oluşan muhtaç aileye kira yardımı da yapılacak.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, çalışmalarını tamamladıktan sonra ihtiyaç sahibi aileyi, eşyalarla donatılmış yeni evlerine yerleştirdi. Evi büyük bir heyecanla gezen aile üyelerinin mutluluklarına diyecek yoktu. Aile üyeleri, kendilerine yardım elini uzatan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

ozgurifade

Next Post

Deprem olduğunda "halkın toplanma alanları" açıklandı

Cum Ağu 25 , 2017
Maltepe Belediyesi olası bir afet durumunda halkın nerelerde toplanacağını bir liste halinde duyurdu. İşte o afet toplanma alanlar: Share on Facebook Tweet it Share on Google Pin it Share it Email
toplanma alanları

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: