Kartal Belediyesi’nden 4 Ekim’de Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Kartal Belediyesi’nden 4 Ekim’de Sokak Hayvanlarına Mama Desteği

Kartal Belediyesi, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde can dostlarımızı yine unutmadı. Yıl boyunca sahipsiz hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, tedavileri, sahiplendirilmesi, doğal ortamlarında bakımı ve beslenmesi çalışmalarına devam eden Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde de minik dostlarımızı unutmayarak mama desteğinde bulundu.

Sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler Aydos Ormanı ve çevresinde sokak hayvanlarına mama verdi, boşalan su kaplarının dolumunu gerçekleştirdi.

Dolaşılan bölgelerde ekipleri tanıyan sokak hayvanları, çağrılara hemen yanıt verirken korkan veya o sırada ormanın başka bölgelerinde olan hayvanlar için belirli noktalara da bolca mama bırakılarak hayvanların daha sonra da karınlarını doyurmaları sağlandı.

Rutin bir şekilde alana çıkıp ihtiyaç olan noktalara mama bırakan ekipler, sokak hayvanlarının yaşamını kolaylaştırmaya çalışıyor. Özellikle hava şartlarının kötüleştiği dönemlerde hayat kurtaran bu çalışmalar ile ekipler, tonlarca mamayı sokak hayvanlarına ulaştırıyor.

Cep Harçlıkları ile Mama Bağışladılar

Öte yandan Kartal Emine ve Hasan Aytaçman İlkokulu öğrencileri de yine 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi’ne mama bağışında bulunarak minik dostlarımızın beslenmesine katkıda bulundu. Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Hayvanları Koruma Günü nedeniyle okullara yaptığı ziyaret sırasında öğrenciler, satın aldıkları mamaları teslim etti. Ailelerinden aldıkları küçük cep harçlıklarını biriktirerek sokak hayvanları için mama bağışlayan yaşları küçük ama kalpleri büyük öğrenciler ve öğretmenleri, mamaları sokak hayvanlarına ulaştırmaları için ekiplere teslim etti.

ozgurifade

Next Post

Maltepe Belediye'sinin Çöple Savaşı

Cts Eki 5 , 2019
Maltepe Belediyesi, yıllardır temizlik ihalesini verdiği firmaya olan borçlarından dolayı haciz işlemiyle karşı karşıya geldi. Zümrütevler de bulunan 2724 metrekare arazi 11 milyon 100 bin lira bedelle alacağına karşılık Altaş’a satıldı. Mevcut borcu karşılamayınca, alacağına karşılık Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerindeki 1107 parsele haciz koydurmuştu. Bunlar daha önce yazıldı çizildi, […]
Maltepe Belediyesinin Çöple Savaşı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: