Kartal’da 8 Katlı Bina Çöktü

İstanbul Kartal’ 8 katlı bir bina çöktü. İstanbul’un Kartal ilçesi Cevizli mahallesi Bankalar caddesi Sema sokakta 8 katlı bina saat 16.00 sıralarında çöktü. Her katta 2 daire olan ve altında bir tekstil atölyesi bulunduğu söylenen bina iddiaya göre bir patlamanın ardından çöktü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda AFAD, polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Bursa ve Sakarya’dan da kurtarma ekiplerinin arama çalışmalarına katılacağı öğrenildi.

Olay yerinde güvenlik şeridi oluşturulurken, ilk belirlemelere göre 1 kişi yaşamını yitirdi, yaralı 4 kişi ise kurtarılmaya çalışılıyor. Görgü tanıklarına göre enkaz altında kurtarılmayı bekleyenlerin olduğunu söyledi.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya olay yerine geldi.

ozgurifade

Next Post

Maltepe’de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”

Çar Şub 6 , 2019
Maltepe’de “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” EtkinliğiMaltepe’de yaya öncelikli trafik bilincinin oluşması için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ etkinliği yapıldı.Karayolları Trafik Kanunu’nun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle, trafikteki can kayıplarının yaklaşık yüzde 23’ünü oluşturan yayalara yönelik devrim niteliğinde bir adım atıldı. Yapılan düzenleme ile “Yaya Öncelikli Trafik” anlayışı yasal bir zemine oturtuldu. Düzenleme […]
meftun dallı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: