Kartallılar, Muharrem Orucu Sofralarında Buluşacak

Kartallılar, Muharrem Orucu Sofralarında Buluşacak

Kartal Belediyesi, Muharrem Ayı’nın başlaması ile birlikte Muharrem orucu tutacak vatandaşlara, inançlarının gereğini huzurlu bir şekilde yerine getirebilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Kartallılar, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kartal Belediyesi, Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Cemevi ve Hürriyet Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) işbirliği ile kurulacak olan Muharrem orucu sofralarında bir araya gelecek. 31 Temmuz – 11 Eylül 2019 tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak vatandaşlar için 12 gün boyunca Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Cemevi ile Hürriyet Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde oruç açma yemeği verilecek.

Muharrem orucunun sona ermesinin ardından 12 Eylül 2019 Perşembe günü saat 12.00’da Kartal Cemevi’nde, saat 15.00’da ise Kartal Meydanı’nda aşure ve lokma dağıtımı, geleneksel etkinliklerle gerçekleşecek.

ozgurifade

Next Post

Atatürk Orman Çiftliği’ne Sahip Çıkmak İçin BULUŞUYORUZ

Per Ağu 29 , 2019
Atatürk Orman Çiftliği’ne Sahip Çıkmak İçin BULUŞUYORUZ Ankara Çukurambar’da bulunan Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin  TOKİ tarafından açık arttırma ile satışa çıkartılmasına karşı , 5 Eylül 2019 tarihinde saat 13.30 da  Bilkent’de ki TOKİ Binasında gerçekleşecek  ihaleye katılarak “İhanetin İhalesi Olmaz , Ata Yadigarı Satılamaz “ demek için buluşuyoruz. Atatürk Orman Çiftliği’ne sahip […]
başkent dayanışması

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: