KENDİNİ PEYGAMBER İLAN EDEN DİN RANTÇISI KAÇTI!

Dolandırıcılıktan aranan ‘Peygamber’ Güney Afrika’dan Malavi’ye kaçtı
Kendini peygamber ilan eden ve tartışmalı milyoner Shepherd Bushiri, hayatından korktuğu için karısıyla memleketine döndüğünü söylüyor.

Tartışmalı milyoner vaiz Shepherd Bushiri, sahtekarlık ve kara para aklama iddiasıyla Güney Afrika’da kefaletle serbest bırakıldığında, memleketi Malawi’ye kaçtı. Kendini ilan eden peygamber, “mucizeleri” ve çılgınca abartılı yaşam tarzıyla tanınır ve madencilik, telekomünikasyon ve lüks sektörlere büyük yatırımlar yapmıştır.

Ekim ayında dolandırıcılık ve kara para aklama iddiasıyla multimilyon dolarlık bir davada tutuklandı, ancak Kasım ayında kefaletle serbest bırakıldı. Zenginliği, Güney Afrika’nın başkenti Pretoria’daki Aydınlanmış Hıristiyan Buluşması kilisesinin takipçilerinden gelen bağışlardan geliyor.

Bushiri ve eşi Mary, kendilerini Güney Afrika’nın Gauteng eyaletinde tutmaları şartıyla kefaletle serbest bırakıldılar. Bushiri, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, hayatından korktuğu için Güney Afrika’dan kaçtığını söyledi.

“Kendimi, karımı ve ailemi öldürmek için açık ve açık girişimler oldu ve … hiçbir zaman devlet koruması olmadı” dedi.
Bushiri, “Malavi’ye gelişimiz, bu nedenle, Güney Afrika Cumhuriyeti’nden yalnızca hayatlarımızı korumayı amaçlayan taktiksel bir geri çekilmedir” diye ekledi.
“Tanıklık etmek için hayatta olmalıyız.”

Bushiri’nin, iki günlük resmi bir ziyaret için Güney Afrika’ya gelen ve Cumartesi günü geri dönen Malavi Devlet Başkanı Lazarus Chakwera ile Güney Afrika’dan kaçtığı iddiaları vardı. Ancak Chakwera’nın sözcüsü Brian Banda, rahibin başkanlık jetinde olmadığını söyledi. “Peygamber Çoban Bushiri’nin başkanla aynı uçakta geldiği iddiası yanlış” dedi. (aljazeera)
15 Kasım 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

UMUT…

Paz Kas 15 , 2020
UMUT…Bilim ve ilim Sayesindedir, insanın evrimi, çünkü insan için gerekli her şey ancak bilim insanlarının çaba ve gayretleri, o inanılmaz sabırları, bulguları ve onları doğru yorumları sayesinde gerçekleşir…bakunuz umut ve umuda yönelik neler yapmış bilim insanları ve işte sonuçları, Buyrun birlikte okuyalım…. *….Amerikalı psikobiyoloji uzmanı Dr. Curt P. Richter, 1957 […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: