KIŞLADA KORONAVİRÜS ÇIKTI 221 ASKER KARANTİNAYA ALINDI

Koronavirüs Salgını Askeriyede
Burdur’da, 58’inci Piyade Alayı’nda Covid-19 testleri pozitif çıkan 33 askerin tedaviye alındığı, temaslı oldukları 221 askerin de öğrenci yurdunda karantinaya alındığı açıklandı.

Burdur Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerler arasında Covid-19 vakası tespit edilmesi üzerine, testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir” denildi.

Öte yandan Gölhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile pozitif vakaya rastlanan Yusufça beldesinde 4 ev karantinaya alındı. Çavdır ilçesinin Kızıllar köyünde de pozitif vakaya rastlanması üzerine giriş ve çıkışlar kapatıldı.
13 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

AYASOFYA TEPKİLERİ; AVRUPA BİRLİĞİ KINADI, İTALYAN SAĞCILAR PROTESTO YAPTI

Pts Tem 13 , 2020
İtalya’daki aşırı sağcı parti Ayasofya kararını Milano Başkonsolosluğu önünde Protesto etti; Avrupa Birliği Türkiye’yi Kınadıİtalya’nın eski içişleri bakanı ve aşırı sağcı muhalefet partisi lideri Matteo Salvini, Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili Türkiye’nin Milano Başkonsolosluğu önünde bir protestoya katıldı. Ayasofya’nın yeniden cami olması İtalya’daki aşırı sağcıları ayaklandırdı. Aşırı sağcıların lideri konumundaki […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: