Kök Hücre ve Kan Bağışı

Sarıyer Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle düzenlenen ‘Kan ve Kök Hücre Bağışı’  kampanyası SARFİT Spor Tesisleri’nde gerçekleşti. İlki 2017 tarihinde 25 tüp bağışla başlatılan kampanya kapsamında bu yıl 26’sı kan, 18’i kök hücre bağışı olmak üzere toplam 44 tüp bağışlandı. Kan ve ilik bağışı alabilmek için kişinin tansiyon ve kan değerlerinin uygun olması gerektiğini belirten Kızılay’da görevli Dr. Cemre Türkmenoğlu, ilk kez kan ve kök hücre bağışı yapmak isteyenleri uyardı. Türkmenoğlu, “Eğer kriterler uygunsa kan alma işlemi başlıyor. En büyük kriter, bağışçının kendini iyi hissetmesi. Özellikle ilk kez kan verecekler için tam anlamıyla bir tokluk halinin oluşması çok önemli” dedi.

HEDEFİMİZ BAĞIŞ MİKTARINI ARTIRMAK

Kan bağışı konusunda özendirici projelere imza attıklarını anlatan SARFİT Spor Tesisleri Müdür Murat Kaya, kan bağışı konusunda bilinçlendirme çalışmalarının sürekli olarak yapılması gerektiğini söyledi. Kaya, “Tesis olarak böylesi önemli bir kampanyaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Hedefimiz her zaman daha fazla bağışçı bulmak ve toplanan kan miktarını artırmak” dedi.

 

ozgurifade

Next Post

Maltepe esnafı zor durumda

Çar Oca 31 , 2018
  Yıllar önce “Maltepe Meydan Projesi “ olarak hayata geçirilmeye çalışılan, Maltepe Belediyesinin de sık sık tekrarladığı bu proje geldiğimiz noktada anlaşılıyor ki, daha önceden hazırlanmış birilerine söz verilmiş bir AVM projesidir. Sahte ve resmi olmayan evraklarla zabıtalar bütün esnafı tehditle yerlerini boşaltmaya çalışıyorlar. Bu binaların yeniden yapılması için ne […]
esnaf zor durumda

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: