KORONAVİRÜS İLACI ECZANELERDE SATIŞA ÇIKTI

KORONAVİRÜS İLACI ECZANELERDE SATIŞA ÇIKTI
Rusya’dan koronavirüs ilacı açıklaması: Tarihi ve fiyatı belli oldu.
Rusya’da (Covid-19) hastalarının tedavisinde kullanılan 3 ilacın eczanelerde satışına izin çıktığı bildirildi. İlaçlardan Areplivir’in eczanede satış fiyatının bin 200 TL olacağı ifade edildi.

Rusya’da koronavirüs tedavisi için geliştirilen 3 ilaç için eczanede satışı için onay çıktı. Koronavirüs ilaçlarının gelecek hafta eczanelerde olması bekleniyor. Etken maddesi Favipiravir olarak açıklanan ilaçlar, daha önce yalnızca hastanelerde ve doktor kontrolünde hastalara verilebiliyor.

FİYATI BELLİ OLDU
İlaçlardan Areplivir’in, eczane satış fiyatının 12 bin 320 ruble (yaklaşık 1200 TL) olarak açıklandı. Koronavirin ise 11 bin 550 ruble (yaklaşık 1100 TL) olacağı ifade edildi.

Avifavir, Koronavir ve Areplivir olarak açıklanan ilaçların etken maddesi Favipiravir olarak belirtildi. Favipiravir’in Japon bilim adamları tarafından geliştirilen ve patent süresi dolan madde olduğu ifade edilirken, bu nedenle farklı ülkeler etken maddeyi esas alan ilaçlar üretilebiliyor. Rusya Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, eczanelerde satışına izin verilen ilaçlar da Favipiravir’in Rus muadilleri olacağı kaydedildi. (DHA)
19 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

KOD'LU ÇİP'Lİ YENİ DÜNYA DÜZENİNE DOĞRU

Cts Eyl 19 , 2020
KOD’LU ÇİP’Lİ YENİ DÜNYA DÜZENİNE DOĞRU‘İstanbul’da HES Kodu Kararı’İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde alınan kararla; valilik, kaymakamlıklar, il nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, ilçe nüfus müdürlükleri ve ilçe tapu müdürlüklerine HES kodu ile randevu alınması zorunlu hale getirildi. İstanbul Valiliği İl […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: