KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜ, ÖZEL HASTANE 10 BİN LİRA FATURA ÇIKARDI; AİLE REHİN ALINAN CENAZEYİ SENET İMZALAYIP ALABİLDİ

‘Maltepe de Özel Hastane Koronavirüsten Ölenin Cenazesini Rehin Aldı; Para Ödenmeden Cenazeyi Vermedi’

Ocak 2020 başlarında hastalığından Marmara Üniversitesi Hastanesine yatan Maltepenin sevilen esnaflarindan Birol Özmutaf; uzun süren tedavisinin ardından taburcu edilerek evine gönderilmiş.

 Mart’ın son haftasında evinde durumu ağırlaşan, tekrar getirildiği Marmara Üniversitesi Hastanesinde COVİD 19 Koronavirüs teşhisi konularak yoğum bakıma yatırılan ve burada tedavi altına alınan Özmutaf 2 Nisan 2020 günü hayatını kaybediyor.

KORONAVİRÜS FİLMİ BURADA BAŞLIYOR

Koronavirüsten hayatını kaybeden Özmutaf’ın cenazesinin teslimi için hazırlanan raporda yer alan bilgi ailenin dikkatini çekiyor. ‘DOĞAL ÖLÜM’ oysa Özmutaf hastanenin yoğun bakımına koronavirüs teşhisiyle yatırılıyor. Bununla da kalınmıyor hastane aileden tedavi masrafları adı altında 10 bin lira fatura çıkartıyor, para ödenmeden cenazeyi teslim etmiyorlar.

Ailenin buna tepki göstermesi karşısında iyilik meleği rolüne bürünen hastane bu kez ücreti 7 bin liraya indiriyor ve parayı ödeyin cenazenizi alın deniyor. Aile çaresiz 3 bin lirayı pos cihazından, 4 bin lira içinde senet imzalamak suretiyle cenazesini ala biliyor.

HASTANE BİLGİ VERMİYOR

10 Nisan 2020  tarihinde telefonla ulaştığımız adı geçen hastane konu ile ilgili bilgi talebimize ”bilgi veremeyiz” diyerek yanıtsız bırakıldı. Aile tarafından koronavirüsten öldüğü iddia edilen Özmutaf’ın ölüm raporuna neden ‘Doğal Ölüm’ yazıldığı aydınlatılamadı. Bu durum kamuoyunda tartışılan ve yüksek sesle dillendirilen ‘Hükumet Koronavisrüsten Ölenleri Saklıyor’ iddiasını güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda teyit ediyor mahiyetinde.

Akp hükumeti her fırsatta koronavirüs hastalarından ücret alınmayacak derken galiba ölenleri ayrı tutmuş olmalı; yada özel hastanelere ”Bakmayın benim öyle dediğime siz alın ala bildiğinizi” söylemiş olmalı arka kapılar ardında. Yoksa bir özel üniversite hastanesi buna nasıl cesaret ede bilir!

YOKSA ŞENER ŞEN’İN FİLM SAHNESİ GERÇEK Mİ OLDU!

”Efendim altı tane köyümüz var, hepsinin bütün ihtiyaçlarını temin etmişem…Başlık perelerini ben verim, düğünlerini ben yapim; karasabanından öküzüne keder her bişeyi benden…Yane sizin anlicağınız beyim, sığıntıyı biz çekiyik, onlar bey gibi yaşir haa…

-Bune rezalet ağa…  Bu devirde sabana insan koşulur mu?…Hani sabanından öküzüne kadar veriyordun, bumu bey gibi yaşamak!

Valla habarım yoktur müdür bey…Olum Feyzo napirsen oğlım, öküz kibin kendini çifte sürmüşsen,

-Öküzü Hacı Hüsso elimden almıştır başlık parasının taksidi eksikti de…

Hani başlık paralarını da sen ödüyordun ağa…

– Ula gel buraya, Allah belayınızı vere; kullarımın hallarını sorim, eyidir, eyidir…Bağ şu  zavallı Feyzonun halına, niye bene haber vermisin oğlım, git bizim evde iki tene öküz al

Neeyy… İkitene öküz al…İki tane öküz mü alam…Borcun e kadar yavrım senin… 6 bin…Feyzoya 6 binlira verin la…6 bin mi, bana mı verisin ağam…AĞAM EYLENİR BENİMLE

‘DOĞAL ÖLÜM’ RAPORU İLE KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİ SAKLIYORLAR

Koronavirüsten öldüğü , yoğum bakıma bu sebeple yatırıldığı; ölümünden sonra tüm aileye sağlık bakanlığının TEST uygulaması ve ailenin koronavirüsten hastanede tedavi altında bulunuyor olması Birol Özmutaf’ın koronavirüsten öldüğün açık delili konumunda. O zaman sormak gerek:

-KORONAVİRÜSTEN ÖLEN BİROL ÖZMUTAF’IN ÖLÜM RAPORUNA NEDEN ”DOĞAL ÖLÜM” YAZDINIZ?

-KORONAVİRÜS TEDAVİSİ GÖREN HASTALARDAN ÜCRET ALINMAYACAĞI HÜKUMET TARAFINDAN İLAN EDİLMİŞTİ; 10 BİN LİRALIK BİR FATURAYI HANGİ GEREKÇELERLE TANZİM ETTİNİZ?

-HANGİ HAKLA ÖLEN ÖZMUTAF’IN CENAZESİNİ PARA ÖDENMEDİĞİ İÇİN REHİN TUTTUNUZ?

ÖZEL HASTANELERİN KORONA VURGUNU YURDUN HER YERİNDE

Bodrum’da Koronavirüs Hastası Özel Hastanede Rehin kaldı – 08 Nisan 2020

Bodrum Devlet Hastanesinde bundan 13 gün önce Koronavirüs teşhisi konulan 41 yaşındaki Cüneyt K.’nin başına gelmeyen kalmadı. En sonunda Özel bir hastanede para ödeyemediği için rehin kaldı.

Bodrum Devlet hastanesi; minibüse binerek hastaneye gelen hastaya Covid19 teşhisi koydu. Hastayı ayni gün evine gönderdi. Evine minibüsle giden hasta, gece 02:30’da polisle alınıp hastaneye yatırıldı. Hastanedeki doktorlar, Covid19 teşhisi koydukları hastayı 4 gün sonra “iyileştin” diyerek evine gönderdi. Evine yine minibüsle giden hasta, fenalaşınca 112 aradı, gelen ambulans, kendisini devlet hastanesi yerine Özel bir hastaneye götürdü. Burada 5 gün tedavi edilen 41 yaşındaki koronavirüs hastası Cüneyt K., ödemesi gereken 7500 lirayı ödeyemediği için hastanede rehin kaldı.

Rehin alma olayı kamuoyuna yansıyınca; Özel Hastane yetkilileri Cüneyt K’ye hastaneden çıkabileceğini, 10 gün sonra ödeme yapabileceğini söylediler.

10 Nisan 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Next Post

Son dakika… Üst düzey Çinli yetkiliden SÖZCÜ’ye çarpıcı açıklamalar

Cts Nis 11 , 2020
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng Weihua, ‘Nevşin Mengü ile Özel Haber’e konuştu. Weihua, dünyanın Çin’in açıkladığı rakamlara güvenmiyor oluşunu şu benzetmeyle açıkladı: “Şimdiye kadar ABD ve Avrupa her konuda lider pozisyonundaydılar. Onlar her sınavdan 80-90 alırken Çin 60 alıyordu. Bu sınavdan Çin 90 aldığı için bizim virüsle […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: