KORONAVİRÜSÜN VÜCUDU NASIL İŞGAL ETTİĞİ GÖRÜNTÜLENDİ

KORONAVİRÜSÜN VÜCUDU NASIL İŞGAL ETTİĞİ GÖRÜNTÜLENDİ
Vücudu işgal böyle başlıyor… Çarpıcı koronavirüs araştırması!


Bilim insanları, yeni tip koronavirüsün (COVID-19) enfekte ettiği, laboratuvarda büyütülen solunum yolu hücrelerinin görüntülerini tıp dergisinde yayımladı.

Kuzey Carolina Üniversitesi Çocuk Araştırma Enstitüsünden Camille Ehre liderliğindeki uzmanların elde ettiği görüntülere “New England Journal of Medicine” dergisinde yer verildi.

COVID-19 enfeksiyonunun solunum yolunda ne kadar yoğun olduğunu açık ve net ortaya koyan görüntüleri elde etmek için bilim insanları, laboratuvar ortamında insan bronşiyal epitel hücrelerine yeni tip koronavirüs aşıladı.

Bilim insanları, bu işlemden 96 saat sonra çok güçlü tarama özelliğine sahip elektron mikroskobi yöntemiyle hücreleri inceledi. Bu yöntemle elde edilen görüntüler, solunum yüzeyinde enfeksiyonu dokulara ve diğer insanlara yaymaya hazır çok sayıdaki virüs partikülünü ortaya koydu.

Renklendirilen görüntülerde kıla benzer enfekte kirpikli hücreler dikkati çekiyor.
Uzmanlar, görüntülerin, COVID-19’un bulaşmasını önlemede enfekte olan ve olmayan kişilerin maske takmasının öneminin altını çizdiğini belirtti. (CNN)
14 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANININ TECAVÜZÜNE UĞRAYAN KADIN İFADE VERDİ

Pts Eyl 14 , 2020
Çiftlikte tecavüz iddiası! Savcı bu soruları yönelttiDidim Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Deniz Atabey ile başkan yardımcısı Ö.G., meclis üyeleri A.Ç. ve Ö.Ç. tarafından cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla bu sabah savcılığa suç duyurusunda bulunan S.T., ek ifadeye çağrıldı. Adliyeye geri gelen S.T.’ye savcı, sosyal medyadaki görüntüler ve daha önceki ifadesinde gittiğini […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: