KYK borçlarıyla ilgili önemli açıklama: Çalışma yapıyoruz

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Hazine ve Maliye Bakanlığının 2020 yılı bütçesinin görüşmelerine katılan Bakan Albayrak, “Üniversite öğrencilerinin kredi borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığının 2020 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı. Görüşmelere, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da katıldı.

Komisyon’da konuşan Albayrak, “Büyümede üçüncü çeyrek beklentileri yüzde 1’lerde. Türkiye, Aralık da bu ivmeyle devam ederse yüzde 4-5’lerde büyüyeceği son çeyreğe gidiyor” dedi. 

Öte yandan Albayrak, “Hem elektriğe hem doğalgaza 2019 Kasım itibariyle yüzde 19 bir artış var“ diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na yönelik borçlarla ilgili olarak adım atılacağı mesajını verdi. Albayrak, “Üniversite öğrencilerinin kredi borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” dedi.

 “2020 ilk iki çeyreğinde istihdam ve büyüme konusunda daha iyi olacak” diyen Albayrak, “Kamu bankaları tarihinin en büyük kârını açıklayacak” ifadelerini de kullandı.
Kaynak Cumhuriyet

ozgurifade

Next Post

Halk İçin Bütçe İstiyoruz

Per Kas 28 , 2019
KESK, TBMM’de görüşmeleri süren bütçeyle ilgili “Krizin faturasını bize yıkan değil, halk için bütçe, demokratik bir ülke istiyoruz” başlıklı broşür hazırladı. Ülkeyi yönetenlerin, “Kriz yok. İşsizlik yok. Kimse iş beğenmiyor. Tünelin sonundaki ışık büyümeye başladı” dediğine işaret eden KESK, “Yoksulluğun sindiği evlerden cansız bedenler çıkarılıyor” dedi. KESK’in tespitleri şöyle:  – […]
kesk

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: