LİBYA DA SİRTE SAVAŞI HERAN BAŞLAYA BİLİR

LİBYA DA SİRTE SAVAŞI HERAN BAŞLAYA BİLİR
Libya da Hükumetin kontrolünü elinde bulunduran GNA güçleri ile ülkenin büyük kesimini elinde bulunduran LNA güçleri Sirte cephesinde hazırlıklara hız verdi.


LNA Sözcüsü Al-Mismari: Önümüzdeki saatler Sirte ve Al-Jafra civarında büyük bir savaşa tanık olacak. Gelecek savaş sadece Libyalı olmayacak ve bölgesel ve yabancı müdahaleye tanık olacak.
Mismari: GNA milislerinin ve Türkiye’nin Sirte ve Al-Jafra çevresindeki önemli hareketleri kaydedildi. Sirte ve Al-Jafra savaşının her an başlamasını bekliyoruz ve askeri birikimi izleyeceğiz

Libya HOR’un, Türkiye’nin Kızıl Hat’ı ihlal etmesi durumunda Mısır ordusunun müdahalesini talep eden açıklama yayınladı.
Şeyhler Yüksek Kurulu ve Libya’nın önemli üyeleri: Mısır ordusunu Libya halkını savunmak için müdahale etmeye davet eden Libya Parlamentosu’nun açıklamasını destekliyoruz.

Söz Konusu Açıklama

Sirte’ye giden araçlar görüntülendi.. Kamyonların Rus PMC Ural-4320 olduğu görünüyorlar.

GNA ve LNA tarafından bölgede uzun süredir askeri yığınak yapılıyor.
ÖZGÜR İFADE – 14 Temmuz 2020 /Sa:21.00

ozgurifade

Next Post

AMAN HA;“TAMAM, YETER Kİ DEĞİŞSİN BU CUNTA ANAYASASI!”

Sal Tem 14 , 2020
AMAN HA,“TAMAM,YETER Kİ DEĞİŞSİN BU CUNTA ANAYASASI!”diyerek yola çıkılmaz! “Yetmez ama Evet!”çilerin de desteğini aldıkları dönemde,fethullahçı terör örgütü ile beraber yürüyenlerin yapacağı birYeni Anayasayazım ve kabulünegüçleri YETSEYDİ(!) ne-neler olabileceğinisiz biletahayyül edemezdiniz; BİTİK ve YİTİKLERİoluvermiştik! Yola çıkacağın,Aynı sofrada doyacağın,Nerede ve kiminle uyuyacağın,Sahip olduklarını nasıl vekimler ilekoruyup da muhafaza edeceğin vb. hususlar,bu […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: