LİBYA’DA ÇAD ASKERLERİ HAFTER GÜÇLERİNE KATILDI

LİBYA’DA ÇAD ASKERLERİ HAFTER GÜÇLERİNE KATILDI
An itibarı ile Libya bölgesinden gelen video görüntülerinde Hafter güçlerinin Sirte bölgesine askeri yığınağın tüm hızıyla devam ettiği görülüyor.

Libya da yaşanan son gelişme… Çad paralı askerleri büyük konvoylarla Sirte cephesin de Hafter güçlerine katıldı. Çad’lılar Afrika da en çetin savaşçılar olarak biliniyor.

Görüntülerde bir çok paralı asker olduğu tahmin edilen birliklerle birlikte; Rus Wagner güçlerinin de büyük bir konvoyla Jufra’dan Sirte’ye hareket ettiği görülüyor.

Jufra’dan Sirte’ye gideceği iddia edilen Rus Wagner paralı askerlerini gösteren videonun coğrafi konumu. Video, Waddan şehrindeki Waddan Tahıl Silolarının yakınında kaydedildi. Konvoy, yolu Sirte’ye bağlayan bir kavşak yakınında.
29 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

BULGARLAR AYAKLANDI ''SOFYA CAMİSİNİ MÜZE YAPIN''

Çar Tem 29 , 2020
Caminin Bulgar Başkentinin Kalbinde Yeri Yok!Bu kategorik konumla, IMRO Ulusal Gençlik Komitesi, Türkiye’nin gösterici eylemi, sembolik “St. Sofya ”da bir müzeden işleyen bir camiye dönüyor. Bunun Cuma gününden itibaren bir gerçek olduğunu hatırlatıyoruz. Orada bile, geleneksel Müslüman Cuma namazı zaten söylendi. Hristiyan dünyası tarafından gelecekte Türk politikasının amaçlı bir göstergesi […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: