LİBYA’DA HAFTER GÜÇLERİ IŞİD HÜCRESİNİ ÇÖKERTTİ

LİBYA’DA HAFTER GÜÇLERİ IŞİD HÜCRESİNİ ÇÖKERTTİ
General Halife Hafter’in Libya Ulusal Ordusu (LNA) Işid ile çatışıyor
LNA, Sabha’da IŞİD terörist hücresini çökertti
Olayın yerinden gelen haberlere göre yaşanan 6 saati aşkın çatışmada 7 IŞİD teröristi öldürüldü, 2 tanesi sağ ele geçirildi.


Ölenlerin kimliklerinin; 3’ü Suudi, 1’i ABD’nin PBIED personeli, 1 Avustralyalı, 1 Mısırlı, 2 Libyalı, 1 Yemen olduğu bildiriliyor.
Yaralı ele geçirilen iki Işid teröristinin ise 1 Mısırlı ve 1 Libyalı ele aktarılıyor; Baskın 6 saatten fazla sürdü, çatışmada 3 LNA askerinin de öldüğü bildiriliyor.

Öte yandan Libya’da Birleşmiş Milletler’in tanıdığı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Habere göre, UMH Başbakanı Fayiz es-Serrac’ın istifaya hazırlandığı kaydedildi. Başbakana yakın kaynakların aktardıklarına göre Serrac’ın istifa sonucu politik baskıyı biraz olsun azaltmak istediği ortaya atılan iddialar arasında yer aldı.

SON DAKİKA MISIR’DAN AÇIKLAMA:
Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry, Rus mevkidaşı Sergei Lavrov ile yaptığı görüşmede “tüm milislerin dağıtılması ve tüm yabancı kuvvetlerin Libya topraklarından çıkarılması” gereğini doğruladı.
15 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

BAHREYN, BAE VE İSRAİL ARASINDA TARİHİ ANLAŞMA

Sal Eyl 15 , 2020
Bahreyn ve BAE, İsrail ile anlaşmaları imzaladıBahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ile İsrail arasında ilişkileri normalleştirmek üzere varılan anlaşmada imzalar atıldı. ABD Başkanı Trump, 5-6 Arap ülkesinin daha sırada olduğunu söyledi. Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) diplomatik ilişkileri başlatmak üzere İsrail ile vardıkları anlaşmada imzalar Washington’da atıldı. Beyaz Saray’da […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: