LİBYA’DA TÜRKİYE PROTESTO MİTİNGİ

LİBYA’DA TÜRKİYE PROTESTO MİTİNGİ
Bingazi de Türkiye Protestosu


Bingazi şehir meydanında toplanan Libya’lılar Batı Libya da ki Türkiye varlığını protesto gösterisi yaptı. yerel saatle 19.00 da gerçekleşen miting de Türkiye aleyhtarı sloganlar atıldı.

HAVA ÜSÜSÜNE SALDIRI
Fayiz Mustafa es-Serrac’a bağlı Libya ordusu askeri kaynakları: Tanımlanamayan savaş uçakları Watya hava üssüne bombaladı. Saldırı sırasında kayıp olmadı. Saldırı, hava savunma sistemi de dahil olmak üzere üssü güçlendirmek için yakın zamanda tanıtılan bazı sistemleri hedef aldı.

Tanımlanamayan Uçaklar saat 116 civarlarında Al-Wattia Hava Kuvvetleri Üssü’ne Saldırıya Bombaladı”. Hiçbir insan zayiatı olmadığı ifade edilen açıklama da, saldırının Belirli Ekipmanları Hedeflediği belirtildi.

LNA Ahlaki Rehberlik Dairesi Müdürü tarafından 2 saat sonra yaptığı açıklamada: ”Al-Wattia üssünde 9 yer vuruldu, bu da hedeflerin yaklaşık yüzde 80’inin imha edilmesiyle sonuçlandı. El-Watiyah üssündeki bombalamada ölenler arasında Türk ordusunun önemli komutanları var” iddiasında bulundu.
05 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

Next Post

CHP Öldü Yaşasın KÖP

Paz Tem 5 , 2020
CHP Öldü Yaşasın KÖP Bir derin devlet projesi ‘Kaset Kumpası’ ile Cumhuriyet Halk Partisini koltuğuna oturtulan Kılıçdaroğlu ve ekibi her geçen gün partinin 97 yıllık kimliğini törpülerken; kendi ideolojik bakışına göre yapılandırarak kadrolarını oluşturmaya tüm hızıyla devam ediyor. Son genel kurul kararı da bu yapılanmanın adeta son halkası ve CHP […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: