MALTEPE DAYANIŞMA AĞI GÜLENSU TOPLANTISI

Maltepe Dayanışma Ağı ; Gülsuyu, Gülensu, Esenkent mahalle gönüllüleri toplantısı Gülensu Nurettin Sözen parkında gerçekleşti.

Gündem maddeleri arasında Gülsuyu ve Gülensu mahalleleri için İBB’den talep edilecek olan Kreş konusunun aşaması, Gülsuyu – Gülensu – Maltepe hattında ulaşım sorununun çözümü için İBB’den toplu taşıma araç talebi ile, Askıda Gıda dayanışma kampanyasının durumu ve canlandırılması ve Geçen hafta gerçekleşen Gülensu ve Gülsuyu Güzelleştirme derneğinin Deklarasyon yayınlama talebi görüşüldü.

  • İki mahalle için talep edilen Kreş için İBB sorumlu birimden rendavu talep edilmesi ve konunun birebir görüşülmesine karar verildi.
  • Toplu taşına araç ve iki mahalleden Maltepe’ye yeni bir hat talebi için alt yapı çalışması yapılması ilan, duyuru ve dövizlerle halkı bilgilendirerek imza kampanyası başlatılmasına karara bağlandı ve ilk faaliyetin önümüzde ki hafta Çarşamba pazarı girişinde stant açılarak başlatılması kararlaştırıldı.
  • Son dönemlerde duraklama evresi geçiren ‘ASKIDA GIDA’ kampanyasının bölgede canlandırılması, yeni market ve bakkalların dayanışma ağına katmak için çalışma yürütülmesi kararı alınarak bu konuda sorumluluk alan gönüllüler belirlendi.
  • Toplantı da geçen hafta yapılan Gülensu ve Gülsuyu Güzelleştirme Yardımlaşma ve Kültür derneği buluşması masaya yatırıldı. Dernek tarafından düşünülen işlevini ve güvenirliğini yitirmiş ‘Mahalle Meclisinin’ lağvedilmesi ve mahallede ki tüm STK’ların sorumluluk alarak yeni geniş tabanlı tüm mahalleye yayılmış yeni bir Mahalle meclisinin oluşturulması için Deklarasyon yayınlama düşüncesi Maltepe Dayanışma Ağı bileşenleri tarafından da olumlu karşılandı ve deklarasyonun yazımı konusunda görevlendirme yapıldı.
    03 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

HÜKÜMET KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEYİ İYİ YÖNETEMİYOR!

Per Eyl 3 , 2020
“HÜKÜMET KORONAVİRÜS SALGINI İLE MÜCADELEYİ İYİ YÖNETEMİYOR!“ BASIN BÜLTENİDEVA Partisi tarafından açıklanan bir raporda Koronavirüs salgınında son dönemde yeniden başlayan artış ele alındı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Sağlık Politikaları Başkanı Medeni Yılmaz şu görüşleri ifade etti:“İktidar yalancı çobanlık yapmamalıdır!”“Siyasi iktidarın birinci ve en önemli sorumluluğunun halkı doğru bilgilendirmek […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: