MALTEPE’DE KORONA PATLADI

‘İlçede Virüs Yayılıyor, Belediye Festival Düzenliyor’
’19 Ağustos ile 25 Ağustos Arasında Yoğunluk Haritası Verilerinde Maltepe Virüsün İstanbul’de En Hızlı Yayıldığı İlçe Oldu’
İstanbul Maltepe ilçesinde Koronavirüs artışlarında ki yükseliş endişe verici boyutlara geldi.
Geçen hafta 19 Ağustosta yayımladığımız Koronavirüs yoğunluk haritası ile bu gün elde ettiğimiz harita verileri arasında hızlı bir yükseliş olduğu görünüyor.

Yaklaşık 20 gün önce E üzeri mahallelerde sadece Zümrütevlerde tehlike sınırında olmayan virüsün yayılımı tüm E5 üzerinde ki mahallerde artış gösterdiği görülüyor.

Maltepe belediyesinin Koronavirüs mücadeleside yaptığı ise bu hafta Alevilerin YAS orucu olmasına rağmen pandemi morali adı altında çalgılı, çengili, dansözlü, kokteyilli festival düzenlemek oldu.

ALİ KILIÇ’IN KEYFİ YERİNDE!

Halka sağlık malzemesi, dezenfekten, maske gibi zorunlu sağlık malzemeleri yardımında bulunmak yerine Alevi toplumunun YAS orucunda düzenlediği bu vur patlasın çal oynasın şenliğine halkın tepki göstermesini de umursamayan Kılıçdaroğlu prenslerinden bay Ali Kılıç’ın toplum değerleri ve inançlarına saygısızlığına ne Chp Maltepe ilçe örgütünün, ne Chp İstanbul il başkanlığının, ne İstanbul B.Belediyesinin ve nede Chp genel merkezinin tepki göstermemesi ise bunun bir parti ideolojisinin ve planının parçası olduğunu akla getiriyor.

MALTEPE’DE MAHALLELER BAZINDA 19 AĞUSTOS’TAN 25 AĞUSTOS’A KORONAVİRÜS ARTIŞI
İlçede hemen hemen tüm mahallelerde artış gösterdiği bir haftalık verilerin karşılaştırmasında net bir şekilde görülüyor. Tehlikenin en üst kademeden hissedildiği mahalleler sırasıyla Zümrütevler, Girne, Maltepe merkez, Küçükyalı ve Altayçeşme olarak öne çıkıyor.

Geçen hafta verilerinde sorunsuz görünen Esenkent, Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerinde artış başladığı görülüyor.
25 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

İŞTE BİR HAFTALIK HARİTA KARŞILAŞTIRMALARI:

19 AĞUSTOS VERİLERİ:

ozgurifade

Next Post

TÜRKİYE BÖYLE AHLAKSIZ GÖRMEDİ, BAKIN HANGİ PARTİDEN ÇIKTI!

Sal Ağu 25 , 2020
“15 Temmuz’da fırsatı kaçırdık, tekrarı olursa seni cariyem yapacağım Beyza”Ülkede ortalık karışsın da milletin karısına kızına, malına namusuna çökelim diye bekleyen ahlak yoksunlarının çoğaldığı bir evreden geçiyor Türkiye. Şehit Anaları Derneği Basın Sözcüsü Beyza Tufan, kendisine gelen taciz mesajını ifşa etti. Tufan ayrıca, şahsın Zonguldak AKP Gençlik Kolları üyesi olduğunu […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: