MALTEPE’DE KÜÇÜK ESNAFTAN ÜLKENİN BÜYÜK PATRONLARINA MESAJ!

MALTEPE’DE KÜÇÜK ESNAFTAN ÜLKENİN BÜYÜK PATRONLARINA MESAJ!
Koronavirüs salgını ile amansız bir mücadele verdiğimiz şu günlerde; ülkenin bir çok büyük patronundan , ihale zengini müteahhitlerden ses çıkmıyorken; Maltepe de patronu ile işçisiyle küçük bir işletme hayat dersi veriyor.

Birbirimize destek olmamızın gerektiği bu günlerde; Maltepe Altıntepe Mahallesinde 14 yıldır Ayhan Okşaroğlu tarafından işletilen Çağdaş Börek tam da adına yakışır bir karar almış.
Okşaroğlu aldıkları karar için şu açıklamayı yaptı:
“Merhaba. Yaklaşık 14 senedir Altıntepe mahallesinde esnaflık yapıyorum.(ÇAĞDAŞ BÖREK) Bilindiği gibi başda sağlık olmak üzere ekonomik ve sosyal anlamda kötü bir süreçten geçiyoruz. 12 çalışanımızla(emekci)mizle bu süreci kazasız, belasız, hasarsız bir şekilde geçmek zorundayız. Hiçbir emekçimiz için bu süreci kullanıp, farklı çıkarlar peşine düşüp (işten çıkartmak,ücretsiz izin) gibi kurnazlıklar peşine düşüp hiçbir arkadaşımızı mağdur bırakmak gibi düşünceler asla aklımızdan ve kalbimizden geçmemiştir. Hatta çalışan arkadaşlarımız kendi aralarında aldıkları, bugünden itibaren yarım maaş bize yeter kararı tarafımca kabul edilmediğini ve çok duygulandığımı belirtmek isterim. Biz de devletin verdiği aldığı karara göre içer de salonda servis hizmetimizi durdurduk kapattık. Sadece ve sadece sizlerin desteğiyle paket servisi yapıp bu kötü günleri geride bırakma mücadelesini vermekteyiz. Desteğinizi bekliyoruz. Teşekkürlerimi sunarım. 0216 366 28 09”

Bu kötü ve karamsar günlerde böyle güzel haberlerin büyük patronlardan da gelmesi beklentisi ile; Çağdaş Börek işletmecisi Ayhan Okşaroğlu ve çalışan emekçi dostları Özgür İfade Gazetesi olarak kutluyoruz.
26 Mart 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

KORONA SALGININDA ÇİN HÜKUMETİ 1.5 MİLYARI YÖNETTİ, TÜRKİYE HÜKUMETİ 83 MİLYONU YÖNETEMEDİ

Cum Mar 27 , 2020
31 Aralık 2019 da SALGININ İLK ORTAYA ÇIKTIĞI ÇİN’İN HUBEİ (Vuhan) ŞEHRİNDE 27 Mart 2020 itibarı ile BU GÜNE KADAR 3.174 kişi öldü. TOPLAM 1 milyar 400 milyon NÜFUSA SAHİP OLAN ÇİN; KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI ALDIĞI SERT VE KATI ÖNLEMLER SAYESİNDE ETKİ ALANINI HUBEİ ŞEHRİNİN DIŞINA ÇIKMASINA FIRSAT VERMEDİ.Heilongjiang 13 […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: