MİLLİ EMLAK MÜDÜRLÜĞÜNE YOLSUZLUK BASKINI

Milli Emlak İl Müdürlüğü’ne düzenlenen operasyonla aralarında Milli Emlak çalışanının da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin kaçakçılıktan el koyulan malları yasa dışı yollarla piyasaya sürdükleri öğrenildi.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçakçılıktan el koyulan malların bir suç çetesi tarafından piyasaya sürüldüğü tespit edildi. Şüphelileri teknik ve fiziki takibe alan organize polisi çalışmalarını tamamlamalarının ardından bugün erken saatlerde Milli Emlak İl Müdürlüğü’ne operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda bir Milli Emlak çalışanı ve 11 taşeron firma görevlisi olmak üzere 12 kişiyi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ihaleye fesat karıştırma , rüşvet , resmi belgede sahtecilik, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, kurulan örgüte üye olmak suçlamasıyla yakalandıkları öğrenildi. Operasyon kapsamında Anadolu yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığınca Yediemin hizmeti veren 3 depoya düzenlenen baskınlarda 2 tabanca ve 24 mermi ele geçirilirken, operasyonun devam ettiği bildirildi.
03 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

PROF. PALA NEDEN SUSTURULMAK İSTENİYOR!

Cum Tem 3 , 2020
‘Koronavirüs Salgınında Dünya da ‘Halk Sağlığı’ Uzmanları Konuşuyor, Türkiye de Susturulmaya Çalışılıyor’ Pala: Bilim insanı pandemide konuşmayacaksa ne zaman konuşacak? Halk sağlığı uzmanı Prof. Kayıhan Pala hakkında “halkı yanlış bilgilendirdiği” ve “paniğe yöneltici açıklamalar yaptığı” iddiasıyla başlatılan soruşturma, meslek örgütleri ve kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı. Halk sağlığı uzmanı ve Türk […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: