Milli Mücadele’nin 100. Yıl Coşkusu, Kartal’da Yaşanacak

19 MAYIS KARTAL’DA GÜN BOYU SÜRECEK ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Kartal Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. yılını, büyük bir coşku ve gururla kutlamaya hazırlanıyor. 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 100. yılı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Kartal’da gün boyu sürecek renkli etkinliklerle kutlanacak.

Kartal’da Buray Rüzgârı Esecek

Kutlamalar kapsamında saat 12.00’da Kartal’ın en büyük parkı olan Yakacık Bayram Demirkol Parkı, DJ performansı ve Gençlik Atölyelerine ev sahipliği yapacak. Bayram Demirkol Parkı’nda düzenlenecek olan etkinliklerde vatandaşlar için; Uğur Mumcu Kültür Merkezi önü, Soğanlık Kültür Merkezi önü, Hürriyet Kültür Merkezi önü, Ahmet Şimşek Koleji önü, Çanakkale Caddesi Roka Pastanesi önü, Topselvi Muhtarlığı önü ve Cevizli Kültür Merkezi önünden saat 11.00’da; araçlar hareket edecek. Daha sonra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de katılımıyla saat 20.45’te ’19 Mayıs Yürüyüşü’ başlayacak. Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayacak yürüyüş, kutlamaların devam edeceği Kartal Meydanı’nda sona erecek. 19 Mayıs kutlamaları, 21.00’da Türk Pop müziğinin sevilen ismi Buray konserleriyle devam edecek….

ozgurifade

Next Post

Ankara'da Muhteşem Kutlama

Per May 16 , 2019
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI”NIN 100. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMAK ÜZERE ÖZEL BİR PROGRAM HAZIRLADI -ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE (AKM) SAAT 21.00’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK ÖZEL PROGRAMDA; ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT VE KENT ORKESTRASI BAŞKENTLİLERE KONSER VERECEK, FOMGET İSE HALK OYUNLARI GÖSTERİSİYLE GECEYE RENK KATACAK -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR […]
Ankara da muhteşem Kutlama

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: