Nazım Hikmet anılacak

Türk şair, oyun yazarı, romancı ve anı yazarı Nazım Hikmet (15 Ocak 1902 – 3 Haziran 1963),doğumunun 116. yılında Kartal Belediyesi’nin düzenleyeceği programla anılacak.

Kartal Belediyesi; siyasi düşünceleri yüzünden defalarca tutuklanan ve yetişkin yaşamının büyük bölümünü hapiste ya da sürgünde geçiren, memleket hasretiyle Moskova’da 3 Haziran 1963’te yaşamını yitiren usta şair Nazım Hikmet için 14 Ocak 2018 Pazar günü Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde iki etkinlikten oluşan ücretsiz bir anma programı düzenleyecek.

Şiirleri 50’den fazla dile çevrilmiş ve birçok ödül almış olan Nazım Hikmet’i anma programı, saat 13.00-16.00 arasında ‘Mutluluğun Resminin Şiirli Sergisi’ ile başlayacak. Sergide; Kartallı sanatçı Hasan Seçkin’in, Nazım Hikmet’in 116. doğum yılına adadığı şiirleri, sanatçı Vahit Akça’nın çizgileriyle buluşacak. Sat 16.00’da ise Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi, ‘Nazım Hikmet Memleket, Memleket Nazım Hikmet’ başlıklı etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlikte ‘Nazım’ın Dostları’ şair Ahmet Telli, yazar Hıfzı Topuz, şair İbrahim Karaca, şair, yazar ve oyuncu Orhan Alkaya ile Grup Adalılar, büyük şair anısına Kartallı sanatseverlerle bir araya gelecek.

ozgurifade

Next Post

Basın açıklaması

Cts Oca 20 , 2018
Maltepe Halkı Karayolları Arazisi için Stk’lar ile bir araya geldi..Bir basın açıklaması yapan topluluğa yoldan geçen araçlar da korna çalarak destek verdi. Basın açıklaması TMMOB Başkanı Esin Köymen tarafından okundu. Değerli basın emekçileri, Sayın katılımcılar 2016 yılına kadar kamuya ait bir alan iken,özelleştirme yoluyla elimizden alınan Küçükyalı Karayolları arazisinin mücadele […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: