Öğretmen Sınıftan Çıkarılıyor

‘Öğretmen sınıftan çıkarılıyor’

Eğitim Sen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği ile okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında uygulanacak “Değerler Eğitim Protokolü”nün yürütmesinin durdurulması ve iptali için Bolu İdare Mahkemesi’ne başvurdu.

Eğitim Sen, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği ile okulöncesi ve ilköğretim kurumlarında uygulanacak “Değerler Eğitim Protokolü”nün yürütmesinin durdurulması ve iptali için Bolu İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Sendikanın Bolu Şube Başkanı Zehra Kulalı  Gezici, uygulamanın telafisi mümkün olmayan hasarlar yaratacağını söyledi.

Gezici, şunları söyledi:

“Protokolde ‘bu eğitimden, istekli velilerin çocukları yararlanacak ve bu eğitimin denetiminden, kullanılacak materyallerin ve etkinliklerin hazırlanmasından müftülük sorumlu olacaktır’ denilmektedir. Anayasanın 42. maddesinde eğitim ve öğretimin, Atatürk ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş bilim ve eğitim esaslarına göre, devletin gözetimi ve denetimi altında yapılacağı kurala bağlanmıştır.

Bu protokolle, MEB’in sorumluluğunda ve onayında bulunan yetki aşılıyor, eğitim birliği bozuluyor, öğretmen sınıftan çıkarılıyor ve itibarsızlaştırılıyor.” (Cumhuriyet gazetesi)

ozgurifade

Next Post

Ekim 2019 Açlık Ve Yoksulluk Sınırı

Sal Kas 19 , 2019
TURK İŞ’ in Ekim 2019 ayında Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut ( kira, elektrik, su, yakıt ) ulaşım, eğitim, sağlık gibi benzeri ihtiyaçları ve zorunlu harcamalarda yaptığı araştırma sonucunda 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk asgari geçim standardında, AÇLIK HARCAMA SINIRI ( 2.058.00 ) TL YOKSULLUK HARCAMASI SINIRI […]
Açlık-yoksulluk sınırı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: