RUS ASKERİ HELİKOPTERİ ÇAKILDI

Mi-8 askeri helikopteri Moskova yakınlarında çöktü, mürettebat öldü

MOSKOVA, 19 Mayıs / TASS /. Rus savunma bakanlığının Salı günü yaptığı açıklamada, Moskova’nın yakınında meydana gelen Rus havacılık güçlerinin Mi-8 helikopteri mürettebatının öldüğünü söyledi.

“Eğitim uçuş kazasında Rus havacılık bir Mi-8 helikopteri, 19 Mayıs Moskova saat 20:00 civarında ıssız bir yerde, Moskova bölgesi Klin yerleşim 20 kilometre indi, mürettebat yaralandı, dedi bakanlık. “İlk verilere göre, kaza teknik bir arızadan kaynaklanmış olabilir,” diyerek gemide geniş çaplı mühimmat olmadığını da ekledi.

Acil servislerdeki kaynak Salı günü TASS’a rotor taşıtının kazada imha edildiğini söyledi.  “Helikopter pratik olarak imha edildi. Üç kişilik mürettebat öldü.” Diyen kaynak, zeminde hiçbir zararı olmadığını da sözlerine ekledi. Önceki askeri helikopter kazası 7 Mayıs’ta Kırım’a bir Mi-35 rotor kazasının düşmesiyle meydana geldi. Bir mürettebat öldü, diğer iki kişi hayatta kaldı.

Mi-8, eski Sovyetler Birliği’nde ve daha sonra Rusya’da üretilen çok amaçlı bir helikopter ailesidir. Dünyanın en çok üretilen rotor taşıtlarından biridir. 1965’ten beri çeşitli modifikasyonlara sahip 12.000’den fazla Mi-8 helikopteri üretildi. Bu helikopterler 100’den fazla dünya ülkesine ihraç edildi.

20 Mayıs 2020 / Abidin SARI-ÖZGÜR İFADE

Next Post

FİLİSTİN TÜM ABD VE İSRAİL ANTLAŞMALARINI İPTAL ETTİ

Çar May 20 , 2020
FİLİSTİN TÜM ABD VE İSRAİL ANTLAŞMALARINI İPTAL ETTİFilistin cumhurbaşkanı İsrail ve ABD ile tüm anlaşmalardan çekildiğini açıkladı. MOSKOVA, 19 Mayıs / TASS /. WAFA haber ajansının haberine göre, Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas Salı günü yaptığı açıklamada, ülkesinin İsrail ve ABD ile yapılan tüm anlaşmalardan çekildiğini duyurdu. Ajans, “Bugün Filistin Kurtuluş […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: