RUSYA EMEKLİLERİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Rusya’da 2021 de Az Zam Alacakları Ortaya Çıkan Emekliler İçin Hükumet Yeni Hesaplama Sistemi ile Yüksek Zam Almalarını Sağlanacak.

Hesap Odası, bir emekli için asgari geçim hesaplamasındaki değişikliği değerlendirdi
MOSKOVA, 27 Ekim – RIA Novosti. 2021’den itibaren asgari asgari geçim (SL) hesaplama metodolojisindeki değişiklikler, emeklinin asgari geçim kaynağının (PMP) yıllık büyümesini sağlamayacaktır. Bu, Hesaplar Odası’nın Rusya Emeklilik Fonu’nun 2021 ve 2022-2023 planlama dönemi taslak bütçesine ilişkin sonuç kısmında belirtilmiştir . Devlet Dumasının web sitesinde yayınlandı.

Denetçilere göre, PMP bölgede uzun süredir büyümediyse, bu emeklilik ödemelerinin boyutunda bir azalmaya yol açabilir. 2020’de PMP’nin büyüklüğünün 24 konuda önceki yıl düzeyinde kaldığı ve bunun sonucunda emekli maaşlarındaki toplam artışın sıfır ila on ruble arasında değiştiği belirtiliyor.

Eylül ayının sonunda hükümet, Devlet Dumasına asgari ücret (asgari ücret) ve asgari ücretin hesaplanması için yeni bir metodoloji tasarısı sundu. 2021’den itibaren, tüketim sepetinin istatistiksel değeri olarak PM hesaplamasından vazgeçilmesi ve kişi başına düşen ortalama gelirin bir parçası (% 44,2) olarak tanımlanması planlanmaktadır. Çalışma Bakan Yardımcısı Olga Batalina , Rusya’daki PMP’nin hafife alındığını, ancak bunun yeni bir hesaplama yöntemi sayesinde düzeltileceğini söyledi.

Pazartesi günü, Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya fraksiyonunun ilk başkan yardımcısı Andrei Isaev, milletvekillerinin hükümet üyeleriyle yaptığı bir toplantıda, bakanları yeni asgari ücret hesaplama yöntemini açıklama çalışmalarını hızlandırmaya çağırdı. (ria.ru)
27 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

MÜZELERİDE TALAN ETMİŞLER

Sal Eki 27 , 2020
Sayıştay raporuyla ortaya çıktı: Müzelerdeki eserler kayboluyorResim ve Heykel Müzesi malzeme sicil raporunda kayıtlı tablolardan 404’ü müzede bulunmuyor. Ankara Üniversitesi’nde 440 yazma eserin kayıp olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Mimar Sinan Üniversitesi’nin Resim ve Heykel Müzesi’nde kayıtlı olan, tarihi ve sanatsal değeri bulunan eserlerden 404’ünün kayıp, 42 eserin ise sahte olduğu […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: