RUSYA KORONAVİRÜS AŞISI ÜRETİMİNE BAŞLADI

Rusya, COVID-19 aşısı üretimine başladı
11 Ağustos’ta Rusya, Sputnik V adlı bir koronavirüs aşısını tescil ettiren ilk ülke oldu.


MOSKOVA, 15 Ağustos / TASS /. Rusya Sağlık Bakanlığı basın servisi Cumartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, Rusya’nın NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen yeni koronavirüs aşısının üretimine başladığını söyledi.

Mesaj, “NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından geliştirilen yeni koronavirüs COVID-19’a karşı aşının üretimi başladı” diyor.

11 Ağustos’ta Rusya, Sputnik V adlı bir koronavirüs aşısını tescil ettiren ilk ülke oldu.Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, NF Gamaleya Federal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi tarafından oluşturulan aşının etkinliğini ve güvenliğini gösterdiğini bildirdi. klinik çalışmaların sonuçları. Bir dizi başka aşının geliştirilmesi için kullanılan bir platformda oluşturuldu. Rusya Sağlık Bakanlığı’na göre, deneyimler, bu tür aşıların iki yıla kadar süren uzun vadeli bağışıklık geliştirebildiğini gösteriyor. Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) Başkanı Kirill Dmitriev, Rusya’nın 20 ülkeden 1 milyar doz aşı için başvuru aldığını belirtti. (tass)
15 Ağustos 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ VESTEL-ZORLU HOLDİNG'İ PROTESTO ETTİ

Cts Ağu 15 , 2020
Türkiye İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü, Covid-19 salgınına karşı gerekli önlemleri almayıp işçilerin yaşamını kaybetmesine neden olan Vestel’i protesto etmek için Zorlu Holding önünde basın açıklaması düzenledi. TİP, koronavirüs salgını döneminde işçilerin sağlığını hiçe sayan Vestel’i Zorlu Holding önünde protesto etti. Eylemde okunan basın açıklamasında “İşçi sınıfın karşısında hırslı patronlar, […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: