RUSYA‘’Türkiye’ye Uçuşların Başlatılması İçin Henüz Erken’’

Rusya’dan ikinci Türkiye açıklaması
Rusya Ulaşım Bakanı Yevgeni Ditrih, Türkiye uçuşların başlaması konusunda verdiği işl demeç “yanlış anlaşılınca” kısa süre içinde ikinci bir açıklama yaptı.

Rusya Ulaşım Bakanı Yevgeni Ditrih, Türkiye uçuşların başlaması konusunda verdiği işl demeç “yanlış anlaşılınca” kısa süre içinde ikinci bir açıklama yaptı. Rus TASS ajansı, Rusya ile Türkiye arasındaki uçak seferlerinin 15 Temmuz’da başlayabileceğini duyurdu.

Haber, Rusya Ulaşım Bakanı Yevgeni Ditrih’in açıklamasına dayandırıldı.
Rus bakan, Türkiye’nin bu tarihte sınırlarının Rus turistler açma teklifini incelemekte olduklarını açıkladı. Yöneltilen bir soru üzerine Rus Bakan, “Bu konuyu düşünüyoruz” dedi.

Ancak bu haberin pek çok medya organında ve sosyal medyada “15 Temmuz’da Türkiye uçuşları başlıyor” iyimserliği ile yorumlanması üzerine, Bakan Ditrih bu kez bir başka Rus haber ajansı İnterfaks’a yeni bir demeç verdi.

Bakan bu demecinde, Rusya’nın Türkiye’den gelen teklifi “kabul etmediğini”, ama “not ettiğini” söyledi.

Ditrih, “Türkiye ile uçak seferlerinin 15 Temmuz’da başlayacağından behsetmiyoruz” dedi.

Rus bakan ayrıca uluslararası uçuşların ne zaman başlayacağını belirlemenin şu anda zamansız olacağını, kararın Kovid-19 salgınındaki gelişmelere göre alınacağını ekledi.

Türkiye, Rusya hava sahasını açarsa 15 Temmuz’da seferlere başlamaya hazır olduğunu duyurmuştu. (airporthaber.com)
01 Temmuz 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

THY TEMMUZ 2020 YURT İÇİ ve YURT DIŞI UÇUŞ PROGRAMINI GÜNCELLEDİ

Çar Tem 1 , 2020
THY Temmuz uçuş programını güncellediTürk Hava Yolları, Temmuz ayında yapacağı uçuşlarla ilgili güncelleme yaptı. Yapılan güncelleme ile uçuşların son durumu şöyle: YURT İÇİ: Adana | Haziran ayının sonuna kadar haftada 28 uçuş, 1 Temmuz itibarıyla haftada 49 uçuşAntalya | Haziran ayının sonuna kadar haftada 28 uçuş, 1 Temmuz itibarıyla haftada […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: