SAKARYA’DA KÜRT İŞÇİLERE IRKÇI SALDIRI

Sakarya’da Kürt işçilere saldırı: Siz burayı memleketiniz mi sandınız? Burası bizim
Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçiler, işveren ve köylülerin saldırısına uğradı. İşçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar.

Mardin Mazıdağı’ndan Sakarya’ya giden 16 fındık işçisi, bu sabah işveren ve köylülerin saldırısına uğradı. Fındık işçileri, saldırı sonrası memleketlerine dönmek için yola çıktı.

HAKARET ETTİ
Mezopotaya Ajansı’nda yer alan habere göre, saldırıya uğrayanlardan Barış Demir, olaydan önce işverenle aralarında bir sorun olmadığını dile getirerek, “Biz sabah çalışmak için bahçeye gittik. İşveren gelip, ‘köpek sürüsü’ diye laf söyledi. Bunun üzerine bahçeden çıktık” dedi.

‘BURASI BİZİM MEMLEKETİMİZ’
Bahçeden çıktıkları için işveren tarafından “Siz burayı memleketiniz mi sandınız burası bizim” şeklinde tehdit edildiklerini aktaran Demir, “Bunun üzerine bize saldırdılar. 8 kişi 3 kişiye sopalarla saldırdı” şeklinde anlattı.
Saldırıdan sonra işçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar. (demokrathaber.org)
04 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

Geçen Ay da Yozgat’ta Benzer Bir Saldırı Yapılmıştı.

ozgurifade

Next Post

İNCE'NİN MEMLEKET HAREKETİ CUMHURİYET'İN DOĞDUĞU KENTTE BAŞLADI

Cum Eyl 4 , 2020
Muharrem İnce “Memleket Hareketi”ni bugün Sivas’ta başlattı. “Prangaları kırıp maviliklere yelken açacağız” diyerek halka seslenen İnce, harekete davet etmeyeceği grupları da paylaştı. Ayrıca İnce, harekette istemediği, asla davet etmeyeceği grupları da tek tek sıralayarak paylaştı.Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:”Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. İktidar gitmekten korkuyor, muhalefet de “vatandaş […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: