Sivas Dernekler Dayanışma Federasyonu Kamuoyuna Duyuru

İstanbul’da faaliyet gösteren ve artık İstanbul ile özdeşleşmiş Sivas’a bağlı sivil toplum kuruluşları, 31 Mart yerel seçimlerinde Sivas Toplum Örgütleri olarak geçmişte olduğu gibi bu yerel seçimlerde de herkes kapısının önünden sorumludur anlayışı ile hareket edeceğiz.
Tüm Türkiye’deki Sivaslı hemşehrilerimize duyurumuzdur. Sivas dışında yaşayan 7.500.000 hemşehrimizin yoğun olduğu bölgelerde hiç bir siyasi partiye oy vermeyeceğimizi kamuoyuna bildiririz.
Özellikle de, İstanbul’da yaşayan nüfusun dörtte biri Sivaslı olmasına karşın siyasi partiler bizleri adeta görmezden gelmiştir. Geçmiş seçimlerde olduğu gibi bu seçim sürecinde de açıklanan listelerde Sivaslı adayların olmadığını öğrendik.
Sivaslı sivil toplum kuruluşları olarak tüm siyasi partilere çağrımızdır. Hiç bir siyasi partiye aday önerisinde bulunmadık. Ancak kendi iradeleriyle siyasi partilere müracaatta bulunan adaylardan bir kaçını siyasi parti listelerinde görmek bizi sevindirir.
Zaman geçmeden bu talebimizi göz önünde bulunduran partilere tüm gücümüzle destek olacağımızı siyasi partiler nezdinde kamuoyuna bildiririz.
Sivas Dernekler Dayanışma Federasyonu

SİDADFED
Aziz Bozkurt

ozgurifade

Next Post

Maltepe Çerkes Derneği Üyeleri Ahmet Baykan’la Kahvaltıda Buluştu

Paz Şub 10 , 2019
Maltepe Çerkes Derneği Üyeleri Ahmet Baykan’la Kahvaltıda Buluştu Kahvaltıda konuşma yapan Maltepe Çerkes Derneği Başkanı Murat Özden kısaca Çerkeslerin tarihinden bahsederek; ‘’Çerkesler Kurtuluş Savaşında Atatürk’ün yanında yer almışlardır. Bu toprakları vatan biliyoruz. Bizleri diğer derneklerle bir tutmamanızı istirham ediyoruz. Elbette diğer derneklerin her biri de çok kıymetlidir. Ama hiç birinin […]
çerkes derneği kahvaltı

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: