Siyasetçi Neden Yalan Söyler?

Tıpta bir çeşit dürtü ve kontrol bozukluğu olarak tanımlanan yalan söyleme hastalığı, MİTOMANİ adı ile de anılır. Bu hastalığa yakalanmış kişilere ise MİTOMAN adı verilir. Yalan söyleme hastalığı, kişinin dikkat çekmek ve toplumda odak noktası haline gelmek isteği için başvurduğu yolun artık kontrol edilemez hale gelmesiyle ortaya çıkar. Çok fazla yalan söyleyerek artık alışkanlık haline getirenler bir neden ve amaç olmaksızın kontrolsüzce yalan söylemeye başlarlar. Öyle ki söyledikleri yalanlara artık kendileri bile inanır olurlar. İşte bu boyutta yalan söyleme hastalığı başlamış demektir.

Şimdi gelelim bazı yalan örneklerine. Siyasetçi Milletvekili veya Belediye başkanı olmak için ne kadar yalan söyler.

Milletvekili olmak için, En az ilköğrenim mezunu olmak, eğitim için yeterlidir.

“Belediye başkanı olmak isteyen kişiler için özel olarak eğitim kriteri aranmamaktadır. Bununla birlikte kişinin okuma yazma becerisi olması mutlaka gereklidir.”

Bir Milletvekili olmak için En az ilköğrenim mezunu olmak,  Başkan olmak için okuma yazması olması yeterli iken, neden komplekse katılarak eğitimi konusunda uçmaya çalışır. İşte bu MİTOMANİ ile açıklanır.

 1-Yıl 2007 Adaylık başvuru açıklaması, ÜÇ ÜNİVERSİTE MEZUNU.

 2-Yıl 2014 Adaylık başvuru açıklaması ORTAÖĞRETİM.

Bir belediye başkanı neden yalan söyler.

Pazartesi belgelerle yalanlar.

ozgurifade.com.tr sitemizden okuyabilirsiniz.

ozgurifade

Next Post

CHP'yi bile kandırmış!

Pts Ara 4 , 2017
Soralım? 2007 Milletvekili seçiminde üç üniversite bitirdim diye hem CHP, hem de seçmenlere neden yalan söylediniz? 2014 Yerel seçimlerinde YSK’ya neden üniversite değil ortaöğretim belgesi sundunuz? Buna rağmen gazetecilere, Mahkemeye neden hala üniversite mezunuyum diyorsunuz? Tıpta bir çeşit dürtü ve kontrol bozukluğu olarak tanımlanan yalan söyleme hastalığı, MİTOMANİ adı ile […]
CHP'yi bile kandırmış

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: