Son Dakika: KANADA TÜRKİYE’YE SİLAH TEKNOLOJİ SATIŞINI DURDURDU

‘Kanada Azeri Ermeni Çatışmasında Kanada Tarafından Sağlanan Teknoloji ile Üretilen Türk Dronlarının Kullanılması Gerekçesi ile İhracatı Durdurduğunu Duyurdu’


Kanada, Ermenistan ve Azerbaycan iddiaları nedeniyle Türkiye’ye silah ihracatını askıya aldı.
Kanada, bir Ontario şirketi tarafından oluşturulan drone-sensor teknolojisinin Azerbaycan ile Ermenistan arasında yenilenen savaşta uygunsuz bir şekilde kullanıldığına dair iddiaları araştırırken Türkiye’ye silah ihracatını askıya alıyor .

Dışişleri Bakanı Francois-Philippe Champagne , geçen hafta bir soruşturma talimatı vermesinin ardından bugün yeni hareketi duyurdu.

Champagne, silah kontrol bekçilerinin, Ermeni Kanadalıların ve Yeni Demokratların Burlington, Ont tarafından yapılan bir hedefleme sensörünün ihracatını askıya alma çağrılarına yanıt veriyordu. Türk saldırı dronlarında kullanıldığı iddia edilen şirket.

Türkiye, Kanadalı bir NATO müttefiki ve Kafkasya’nın tartışmalı bir bölgesinde Ermenistan ile Azerbaycan arasında yenilenen savaşa karıştığı iddialarıyla karşı karşıya.

Champagne, durumu değerlendirmek için izinleri askıya aldığını söyledi.
Kanada ve İngiltere, Azerbaycan ve Ermenistan’ı, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı nezdinde müzakerelerdeki anlaşmazlıkları çözmeye çağırdı.
05 Ekim 2020 / Sa: 23.40 ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

ANAYASA MI? O DA NE Kİ?

Pts Eki 5 , 2020
T.C Devletinin, Türk Milleti tarafından kabul edilmiş Anayasası var mı?Elbet bir Anayasamız var ama, takan yok. Tıpkı TBMM gibi!Koruması gerekenler korumuyor, savunması gerekenler savunmuyor, uyması gerekenler de zaten uymuyor! Anayasa Md. 130;Çağdaş eğitim-öğretim esaslarına dayanan bir düzen içinde milletin ve ülkenin ihtiyaçlarına uygun insan gücü yetiştirmek amacı ile çeşitli birimlerden […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: