Srebrenitsa Soykırımı’nda Hayatını Kaybedenler, Kartal’da Anılacak

SREBRENİTSA SOYKIRIMI’NDA HAYATINI KAYBEDENLER, KARTAL’DA ANILACAK

11 Temmuz 1995’de Yugoslavya iç savaşı sırasında Sırp ordusunun Srebrenica’yı işgal ederek genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek demeden 8 binin üzerinde canı katledişinin 24. yılı için bir anma programı düzenlendi.

Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği ile Kartal Belediyesi’nin birlikte hazırladığı program kapsamında; 11 Temmuz Perşembe günü saat 19.30’da Kartal Meydanı’nda yer alan Srebrenica Boşnak Soykırımı Anıtı’na çelenk konulacak.

Srebretitsa Boşnak Soykırımı’nda hayatını kaybeden canlar ve soykırımın dinmeyen acısı, Jusuf Emin, Gizem Sancaklı ve Bosfor Band’ın seslendireceği hikâye ve ağıtlarla 24. yılında anılacak.

ozgurifade

Next Post

Altıntepe'ye Yol Müjdesi

Sal Tem 9 , 2019
Altıntepe istasyonundan, Bostancı tren istasyonuna giden yaya yolunun yeniden ulaşıma açılması gündemde.Marmaray inşaatı kapsamında kapatılan Altıntepe istasyonundan, Bostancı tren istasyonuna giden 100 yıllık yaya yolunun yeniden ulaşıma açılması için mücadele veren Altıntepe Düşünceden Eyleme platformunun çabaları sonuç verdi.Konum olarak Kadıköy ve Maltepe ilçeleri sınırı olan yolun yeniden ulaşıma açılması adına […]
yol müjdesi

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: