SURİYE HÜKUMETİ İLE MUHALEFET ARASINDAKİ ÇATIŞMA SONA ERDİ


Lavrov, Suriye hükümeti ile muhalefet arasındaki çatışmanın sona erdiğini duyurdu.


MOSKOVA, 21 Eylül – RIA Novosti. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov , Suriye hükümeti ile muhalefet arasındaki askeri çatışmanın bittiğini, geri kalan sıcak noktaların ayrılıkçı güçlerle birleşen ABD birliklerinin konuşlandığı İdlib ve Zayevfratye olduğunu söyledi.

Lavrov, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve diğer Suriyeli politikacılarla görüşenlerin Şam’ın Suriye çatışmasına yalnızca askeri bir çözüm umduğunu söyleyebileceğini düşünmediğini söyledi.

Lavrov TV kanalına verdiği röportajda, “Hükümet ile muhalefet arasındaki askeri çatışma sona erdi. Yalnızca iki sıcak nokta var. Birincisi, toprakları Hayat Tahrir el-Şam * grubu (Rusya Federasyonu’nda yasaklandı) tarafından kontrol edilen ancak şimdi küçülen İdlib.” Dedi . Al-Arabiya ” .
Ona göre Suriye hükümeti ile muhalefet arasında çatışma yok.

Rusya Dışişleri Bakanı “İkinci (sıcak nokta) Fırat’ın doğu yakasıdır, burada yasadışı olarak konuşlanmış Amerikan birliklerinin ayrılıkçı güçlerle güçlerini birleştirip sorumsuzca Kürtlerle” oynarlar “. Amerikan petrol şirketini getirdiler ve Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duymadan kendi ihtiyaçları için petrol pompalamaya başladılar. BM Güvenlik Konseyi’nin 2254 sayılı Kararı ile belirlendiği üzere , “dedi.

ABD destekli Suriye Demokratik Güçlerinin Arap-Kürt güçleri Halep , Hasake , Rakka ve Deyr ez Zor vilayetlerinde bir dizi bölgeyi kontrol ediyor . Kürtlerin kontrolündeki topraklarda Şam’dan bağımsız bir hükümet faaliyet gösteriyor. Şam, Kürtleri defalarca müzakere masasına oturmaya ve Suriye’nin ulusal birliği ve toprak bütünlüğü fikrine bağlı kalmaya davet etti. Buna karşılık Kürtler, Washington’un desteğine güvenerek şu anda meşru Suriyeli yetkililerle ilişkilerin kurulmasına direniyorlar.

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump , Suriyeli Kürtler hakkında olumlu bir şekilde defalarca kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Başkan, Amerikan ordusunun Suriye’de kalmasını, geliri Kürtlere İslam Devleti * terörist grubuyla (Rusya Federasyonu’nda yasaklandı) savaşmak için harcayan petrol yataklarını kontrol etme ihtiyacıyla açıkladı. (ria.ru)
22 Eylül 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

ZİNCİR MARKET VURGUN DÜZENİ!

Pts Eyl 21 , 2020
‘Vurgun Çarkında Yok Edilen Esnaf, Küçük İşletmeler ve Binlerce İşsiz’KAZANANLAR VE KAYBEDENLERTürkiye de son 20 yıla damgasını vuran zincir marketler furyası ve buna bağlı olarak mantar gibi biten AVM sektörü bir çok küçük işletmeyi ve esnafı yok ederken binlerce insanı işsizler kervanına katmaya devam ediyor. Türkiye de şehirleri adeta ablukaya […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: