TARİH ÖĞRETMENİNİN KAFASINI KESTİLER

Macron: “İslamcı Terörist Saldırı”
Paris yakınlarında bir tarih öğretmeninin başı kesildi. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, eylemi terörist saldırı olarak sınıflandırıyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a göre, Paris banliyösünde bir tarih öğretmenine yapılan kanlı saldırı İslamcı bir terör saldırısıydı. Macron bunu Cuma gecesi olay mahallinin yakınında söyledi. Gözle görülür derecede rahatsız olan Macron, “Vatandaşlarımızdan biri bugün öğrettiği için öldürüldü, çünkü öğrencilere ifade özgürlüğünü, inanma ve inanmama özgürlüğünü öğretti.” Dedi.

Olay, Cuma öğleden sonra Paris’in Conflans-Sainte-Honorine banliyösünde meydana geldi. Adamın sokakta saldırıya uğradığı ve başının kesildiği bildirildi.

Paris: Terörle mücadele savcısı soruşturuyor
Soruşturmayı terörle mücadele savcılığı devraldı. Kurbanın sınıfta Muhammed’in çizgi filmlerini gösterdiği bildirildi. Fail olduğu iddia edilen kişi, kısa bir süre sonra polis tarafından, Éragny’nin yakınında yakalandı. Medyaya göre polise saldırmaya çalıştı – onu vurdular ve öldürdüler.

Macron suçun seyri hakkında hiçbir ayrıntı vermedi ve birkaç saat içinde yorum yapacak olan savcıya sevk etti. Cumhurbaşkanı, “Tüm yurttaşlarımızı bir arada olmaya, birleşmeye (…) çağırıyorum” dedi. Macron, iddia edilen fail veya kurban hakkında da yorum yapmadı. Şiddete ve teröristlere atıfta bulunarak “Bundan kurtulamayacaksınız” dedi. Kaynak: dpa, AFP, zdf.de
17 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

AVRUPA BİRLİĞİNDEN TÜRKİYE'YE UYARI!

Cum Eki 16 , 2020
AB zirvesinden Türkiye’ye “geri adım” çağrısıAB zirvesinden Türkiye’ye Doğu Akdeniz’deki faaliyetler ve Kapalı Maraş’ın açılması konusunda geri adım atma çağrısı çıktı. Türkiye’ye karşı olası yaptırımlarla ilgili karar Aralık ayında alınacak. Avrupa Birliği (AB) zirvesinden Türkiye’ye Doğu Akdeniz’deki doğal gaz arama çalışmaları ve Kuzey Kıbrıs’ta kısmi olarak yaya girişlerine açılan Kapalı […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: