TEBRİZ, ERDEBİL, URMİYE VE TAHRAN’DA AZERİ GÖSTERİLERİ

Azeriler İran’ın bir çok şehrinde Ermenistan protestoları düzenledi.


“Kürtler, Persler, Ermeniler – onlar Azerbaycan düşmanı”, “Karabağ bizim” sloganları atıyorlar.

Göstericiler Ermenistan’ın bayrağını yakıyor ve Güney Azerbaycan, İran’ın Tebriz şehrinde güvenlik güçlerine saldırıyor. Güvenlik güçleri birçok şehirden Tebriz’e takviye yapıyor. Göstericiler Ermenistan bayrağını ateşe verdi. Bölgeye takviye edilen İran güvenlik birimleri göstericileri dağıttı.

Erdebil’de ki gösterilerde Polis bazı göstericileri önceden tutuklamayı başardı ve gözaltına aldı. Video çeken kadın da tutuklananlar arasında. Polisin sert müdahalasiyle çatışmalar yaşandı, başka tutuklananlar olduğu ifade ediliyor.

Başka bir gösterinin de Urmiye’de olduğu bildiriliyor.

Başkent Tahran’da da Azerbaycan destekleme gösterileri düzenlendi; kolluk kuvvetleri ateşli silah kullanıyor (plastik mermi de olabilir). Göstericiler “Zafer bizimdir” sloganı atıyor. Diğer şehirlerde olduğu gibi Tahran’da da polisin sert müdahalei var.
01 Ekim 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

ADAK

Per Eki 1 , 2020
*ADAK *Mümkün olduğunca köşemde hep yaşanmış, gerçek olayları sizlere bir öykü halinde, birazda hoşça okunsun,ders alınsın, okuyanın, bilgi Dağarcığına, az da olsa katkıda bulunsun, oldukça yalın bir dille anlatabilmek için, emek sarf etmekteyim dostlar,.. Malum biz eski araştırmacı gazeteciler, hem nalına hem mıhına dokunmak tabirini yazılarımı da da uygularız… Çünkü […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: