Teğmen Mehmet Ali Çelebi Seçim Güvenliği İle İlgili Konuştu

Altıntepe Düşünceden Eyleme Platformunun konuğu olan kumpas maduru Teğmen Mehmet Ali Çelebi seçim güvenliği ile ilgili alınan tedbirleri ve yapılan çalışmaları anlattı.
Kendisine sorulan ”neden ilk kurban siz seçildiniz?” sorusuna cevap olarak”insanın kendisi ile ilgili neden ben sorusunu cevaplarken kendisini anlatması zor. Ama şunu söylemek isterim, eğer tutuklanmasaydım kendimi sorgulardım..Yaşadığımız bu süreç bizim için onurdur”cevabını verdi.

Seçim yasalarının değiştirilmesi ve kamuoyuna yapılan açıklamalarla toplumun demoralize edilmek istendiğini söyleyen Çelebi; en güzel örnek mühürsüz zarf ile ilgili yapılan açıklamaların yanıltıcı olduğunu,  seçim sırasında mühürsüz zarfların verilmesi durumunda derhal itiraz edilmesini ve mühürlü zarf talep edilmesi gerektiğini söyledi.
Yoğun bir kara propaganda yapıldığını, bu söylemlerle seçmenin moralini bozup sandığa gitmesini engellemek istediklerini söyledi.
Kendisi de yazılım uzmanı olana Çelebi seçim hilelerini engellemek için özel bir çalışma yürüttüğünü söyledi ve çok titiz bir hazırlık yaptıklarını detaylı olarak anlattı. Her türlü olumsuz ihtimalini hesaplayarak önlemini aldıklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak yaşanacak olumsuzlukları en aza indirgemek adına ülke çapında detaylı bir çalışma başlattıklarını söyledi.

 

 

ozgurifade

Next Post

Belediyelerde binlerce taşeron işçisi artık işsiz!

Per Nis 5 , 2018
Hükümetin 696 sayılı KHK’yla getirdiği  ve ‘taşeron sorunu ortadan kalktı’ denilerek kamuoyuna sunulan taşeron düzenlemesinin kandırmacadan ibaret olduğunu söylemiştik. Taşeron işçilerin kadro başvurularının ilk sonuçları gelmeye başladı. Maltepe  belediyesinde, kaç kişi kadroya kabul edilmiş, kaç kişi reddedilmiş, araştırdık ve derledik. Görünen o ki, 696 sayılı KHK güvencesiz, esnek, uzun süreli ve düşük ücret ile çalışma biçimlerine çözüm olmadı. […]
taşeron işçiler

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: