TERÖR ÖRGÜTLERİYLE SAVAŞAN SURİYE 34 BİN HEKTAR PAMUK EKTİ

Suriye’de şu ana kadar 34.000 hektar pamuk ekildi.
ALEPPO, Suriye – Terör örgütlerinin pamuk mahsullerine zarar veren saldırıları nedeniyle, arazilerin üretimi durdurmasıyla sonuçlanan, Suriye’nin çeşitli valiliklerindeki pamuk ekili alanlar, önceki yıllarda düşüş gösterdikten sonra iyileşmektedir.

Halep Pamuk Müdürlüğü Waddah al-Qadi’nin başkanına göre, Suriye’de şu ana kadar 34.000 hektardan fazla ekili tarımın, hükümetin tüm tarım planının tam olarak uygulanması durumunda üretimin 291.000 tona kadar çıkabileceğine dair göstergeler var.

Kadi, Halep’teki pamuk ekili alanlarının 1.150 hektara ulaştığını söyledi.
Çiftçilerin, pamuk fiyatlarını belirleyip yükselterek ve çiftçilerin tarım bankasından gerekli finansmanı sağlayarak çiftçilerin bu bitkileri yetiştirmeye teşvik edilmesinin ve desteklenmesinin önemli olduğunu ve ek olarak yüzde 37’sinin ekildiği modern sulama projelerinin yeniden başlatılmasının önemli olduğunu söyledi. alanlar hala kuyularla sulanmaktadır.

El-Kadi, bilimsel araştırma merkezlerinde ve çiftçilerde ziraat teknisyenleri tarafından gösterilen çabaların, Suriye uluslararası olarak pamuk üretiminde ikinci sırada yer aldığında, ürünleri bölgesel ve küresel seviyelere geri getireceğini, sözlerine ekledi.

Kendi adına, çiftçiler, özellikle de gübreler olmak üzere, üretim gereksinimlerinin karşılanması gerektiğine dikkat çekti. (SANA – MHD Ibrahim / Shaza) swedennews.net
29 Haziran 2020 / ÖZGÜR İFADE

ozgurifade

Next Post

KAYALIKLARIN ALTINDAKİ 1000 YILLIK İBADETHANE

Paz Haz 28 , 2020
Kayalıkların altına gömülmüş bin yıllık ibadethane olan Ghadamgah’ı keşfedin.TAHRAN – İran platosunda kaya mimarisinin yaratılması, zamanlarının dini, coğrafi ve politik atmosferinden etkilenir. Bu yapılar çoğunlukla zamanın hakim imparatorlukları tarafından oluşturulur. Bazen bir ibadet yerine daha sonraki dönemlerde hizmet edilmeye devam edilmiş, ancak işlevlerinde değişmiştir. Uzmanlar, farklı okullarda insanı dağa ve […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: