Tunç Soyer Su Ve Vicdan Nöbetine Katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbetinin 16. gününde haklı mücadeleye destek vermek adına Kaz Dağları’na gitti. Kendisine ilçe Belediye Başkanları da katılarak destek verdi.
Türkiye’nin dört bir yanından katılan vatandaşların Çanakkale’nin tek su kaynağı Atikhisar Barajı su toplama havzasında sürdürülen metalik madencilik faaliyetlerine karşı başlattığı Su ve Vicdan nöbetlerine katılım her geçen gün artarak devam ediyor.
İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve ilçe Belediye Başkanları maden şantiyesinde incelemelerde bulundular ve daha sonra fidan diktiler. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tunç Soyer şunları söyledi:

“Gerçekten bu talan alanını görüp de vicdanı sızlamayacak bir insan evladı yok diye düşünüyorum. Olağan üstü büyük bir tahribat, kötü bir tablo var. Hakikaten insanın içi parçalanıyor, yüreği sızlıyor. Bugün Türkiye’de büyüyen büyük bir direniş ruhu var. Bizim bu direnişi yaygınlaştırıp büyütmemiz lazım. Hemde hukuki anlamda güçlendirmemiz lazım. Siz,n gücünüze güç katmaya çalışacağız. Türkiye’de tüm baroları seferber etmeye çalışacağız. Büyükşehirleri de baroları da katkı vermeye davet edeceğiz. Hukuk zeminin güçlendirdikçe sesimiz uluslararası alanda da daha gür çıkacak. Sonuna kadar mücadele edeceğiz.”
(Görsel: Medya Siyaset)

ozgurifade

Next Post

Bülent İnce: Engellilerin Rehabilitasyon Merkezlerinde Yaşadığı Sorunlara Çözüm Getirilmeli

Cts Ağu 10 , 2019
Bugün, özel bakım ve rehabilitasyon merkezlerini, bu kurumlara giden engelli öğrencilerin durumunu, kurumların sorunlarını ve devletten beklentilerini işlemeye çalışacağım. Bu hafta, bu konular ile ilgili öğrenciler, veliler, kurum sahipleri ve idarecileri ile bir dizi toplantı yaptık. Bizi bu çalışmaya hem öğrencilerin ve velilerin kuruma hem de kurumların bize devletin sıklıkla […]
Bülent İnce

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: