TÜRKLERE YUTTURDULAR FRANSIZLARA YUTTURUMADILAR

‘COVID 19 Hijyen Sahteciliği Fransa’dan Döndü’
Türkiye’de Üretilen Symex Jel’in Hiç Koruyuculuğunun Olmadığı Ortaya Çıktı; Fransa’ya İhraç Edilen Jeller Piyasadan Toplanıyor.

Koronavirüs krizinin ortasında, Fransa Télévisions 10.000 çalışana dağıtılan hidroalkolik jel şişelerinin bir kısmının aslında hileli olduğunu keşfetti. Ulusal İlaç ve Sağlık Ürünleri Güvenliği Ajansı, virüidal bir eylemi garanti etmek için gereken% 60 yerine sadece% 27 etanol içeren Symex marka jelin hiç bir koruculuğunun olmadığını duyurdu.

Fransa, Symex markası tarafından dağıtılan ve Türkiye’de üretilen el temizleme jellerinin Covid-19’a karşı etkisiz olduğunu duyurdu. Olayı araştıran Rekabet, Tüketici hakları ve Sahteciliği Önleme Genel Müdürlüğü (DGCCRF) el temizleme jelinin içinde bakterileri öldürmek için yeterince etanol olmadığını belirtti. Bu yüzden bu ürünlerin kullanılmamasını tavsiye etti. Kurum, ayrıca ilgili ürünleri alan müşterilerin jelleri satın aldıkları dükkan veya markete iade etmeleri çağrısında bulundu.

Le Figaro gazetesinde yer alan habere göre olayı fark eden, gazetecileri Covid-19’dan korumak amacıyla büyük miktarda el temizleme jeli sipariş eden Fransız Devlet Televizyonu oldu. Türkiye’de üretilen söz konusu el temizleme jelleri Fransa’ya Belçikalı bir şirket tarafından dağıtılıyor.
21 Mayıs 2020 / ÖZGÜR İFADE
KAYNAKLAR: quechoisir.org, lefigaro.fr, actu.fr, economie.gouv.fr

ozgurifade

Next Post

VİTAMİN ŞART..

Per May 21 , 2020
Özellikle benim son günlerde çok ihtiyacım var.Hiç iyi değilim.Çünkü son gündemleri bir yere bağlamam lazım yoksa gördüğüm halüsinasyonlar yüzünden ruh sağlığıma vitamin de yetmeyecek. Mesela dün Samsun da bütün parklar da adım atmaya yer yoktu. Çocuk sesleri, mutlu anne babalar gülümsemeler kahkahalar havada uçuşurken birden gözümün önündeki park canavarlarla doldu. […]

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: