ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK

Basının görevi güzel haberleri yazmak kadar, olumsuzlukları da gündeme taşıyıp halkın ortak çıkarlarını korumaktır. Söz konusu haberler Maltepe halkından hizmet sözü karşılığında alınan vergilerin akıbeti ile ilgilidir.

Haksızlığı görüp susuyorsanız; siz de bu haksızlığa, en az haksızlık yapan kadar ortak olursunuz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluş tüzüğündeki ilkeleri korumak CHP’lilerin misyonu olmalıdır…Bizi en çok üzen de, bazı CHP’li üyelerden gelen’’kötü bizim kötümüz neden yazıyorsunuz..Burayı kaybedersek siyaset yapamayız eleştirisi…39 gömleğe 39.000 lira ödenmesi,48.000 lira ödenerek alınan mumluklar, rant uğruna yapılan arazi talanları bir Chp li olarak sizleri nasıl rahatsız etmiyor? İnsanların ödediği vergilerin alenen kişisel çıkarlar uğruna kullanıldığı belgeleriyle ortadayken siz bunlara gözünüzü kapatabiliyorsanız Chp misyonuna taban tabana zıt bir duruş sergiliyorsunuz demektir! Siyaset yapabilmek adına diğer partilerde eleştirdiğiniz yanlışları kendi partinizde görmezden gelecek, yok sayacaksınız öyle mi??? Haberlerin doğruluğunu tartışmak yerine bizim hırsızımız iyidir mantığıyla olaya yaklaşmak ne kadar doğru strateji?
Demokrasi diyorsanız iyi ya da kötü eleştirilere kulak vermelisiniz..Kulak vermelisiniz ki bu eleştirileri değerlendirip yapılan hataları düzeltebilesiniz.
Bizim görevimiz,önce vatandaş olarak kendi haklarımızı korumak; daha sonra mesleki sorumluluğumuz nedeniyle Maltepe halkının çıkarlarını korumaktır.

CHp’li yöneticilerin, meclis üyelerinin de parti ve halkın çıkarlarını korumak adına bu konularda duyarlılık göstermesi gerekirken sessiz kalması  şaşkınlık yaratıyor..Diliyoruz CHp’li yetkililer yaşanan bu olumsuzluklara kulaklarını tıkamaktan vaz geçer, üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirirler…Bunu Maltepe halkına borçlular çünkü!

Gülbin Aybar

2 thoughts on “ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK

  1. Maltepe ve Maltepe Belediyesi ile ilgili haberlerinizi okudum. Eski bir Maltepeli olarak cesaretinize ve kaleminizin gücüne hayran kalmamak mümkün değil.
    Siz ve sizin gibi gazeteciler olduğu sürece kendini gazeteci sanan ve asıl amaçları kendi çıkarları ve iktidara yalakalık olan ve tabii şu dönemde adlarını bile hatırlamadığım bir çok gazeteyi ezip gömerek ulusal ve uluslararası arenada da konuşulan bir isim olma ayrıcalığını tek başınıza yürütmenizi saygı ile alkışlıyorum. Akıl unutur, kalem unutmaz. Yanlız değilsiniz arkanızda milyonlar var.

Next Post

TBMM ÇÖLYAK çalışmaları sona erdi

Paz Ara 31 , 2017
4 Mayısta TBMM de grubu bulunan dört partinin ortak imzası ile verilen teklif, 17 Haziran 2017 tarih 30099 sayılı 12.06.2017/1143 karar numarası ile kurulan ÇÖLYAK ARAŞTIRMA KOMİSYONU son istişare toplantısını Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyük Şehir Belediye başkanlığı ile ildeki diğer kamu kurum temsilcileri ve çölyak dernek başkanlarının katılımı ile […]
TBMM Çölyak

Son Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: